جین سنگ و قرص های جین سنگ ( کپسول های جین سنگ ) از بارز ترین محصولات تقویت جنسی در جهان هستند ولی گویا درمورد آنها مقداری افراط تبلیغاتی انجام گرفته و در بیان خصوصیات آن تا حد قابل ملاحظه ای غلو شده است . همه چیز درمورد جین سنگ و تاثیرات و خصوصیات آن . این گیاه بسیار قدیمی و جزء بهترین و کاملترین گیاهان دارویی است که از چندین هزارسال قبل ازآن به عنوان درمان کننده مشکلات جسمی و روحی استفاده میکنند . در آسیای جنوب شرقی معتقدند که جین سنگ با آثار بسیار قدرتمند تقویتی خود نه تنها قوای جنسی و جسمی را تقویت نموده است بلکه با عبور از جسم  بر روح نیز تاثیرات مثبت میگذارد . جین سنگ با ارتفاعی تا 80 سانتی متر است و اندام داروئی این گیاه ریشه، ریشه های جانبی جن سنگ و نیز موهای ریشه است  . ترکیبا بسیار مفید و موثری در ریشه جن سنگ وجود دارد که عبارتند از : تری ترپن ساپونین ها به نام جین سینوزید ها که حدود 2 تا 3 درصد وزنی ریشه ها را تشکیل میدهند و نیز اسانس و پپتیدها . از جن سنگ به عنوان تونیک و تقویت کننده استفاده میشود . برای ریکاوری جسمی و رفع عوارض خستگی بسیار کارا است و در دوران نقاهت بکار میرود . جن سنگ موجب افزایش تمرکز و حافظه و قدرت جسمی و روحی میشود . افزایش میل جنسی با جن سنگ امکانپذیر است و یکی از اصلی ترین موضوعات کاربرد را بهبود وضعیت جنسی است . کاهش دهنده موثر استرس بوده و به درمان افسردگی کمک شایانی میکند . افزایش مصرف آن از حد متعادل موجب عصبیت ، بروز بی خوابی ، اسهال ، کاهش فشارخون ، راش پوستی و قاعدگی سنگین است . عموما جن سنگ را در ترکیب بکار بردن توصیه شده تر است و محصولات شاخص بهره مند از جن سنگ همانند محصولات ضد پیری ، تقویت کننده جنسی و نیز تقویت حافظه مانند کوماجنسینگ همگی آن را در کنار مجموعه ای از گیاهان داروئی بکاربرده اند . ادامه مطلب و بهترین مقالات علمی و آموزشی در این خصوص .

نوشته شده توسط محمود در دوشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۰ |

چای لاغری سینلس به یکی از طبیعی ترین محصولات لاغری و رژیمی در سطح جهان است . چای لاغری سینلس بدون ایجاد تغییر در شکل و ترکیب و ساخت و بافت گیاهان و با حفظ طعم و عطر و خواص خدادادی بسته بندی و تهیه میشود . در چای لاغری سین لس هیچ ماده خارجی و شیمیایی کاربرد نداشته است حتی از طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده هم در این لاغرکننده بی رحم استفاده نشده است . کارایی بی نظیر این محصول لاغرکننده به اندازه ای فوق العاده است که غالبا نتایجی بیش از حد انتظار را برای مصرف کننده به همراه دارد . ماندگاری وزن بعد از استفاده از این محصول واقعا بی نظیر است زیرا مکانیسم عمل این لاغرکننده و چربیسوز بگونه ای است که واقعا از حجم توده چربی های اضافی می کاهد و از روش های کاذب و فریبنده ای که نتایج کوتاه و زودگذر دارند نیست . هرکدام از گیاهان موثر بر لاغری و کاهش وزن  که در چای لاغری سین لس بکار رفته است  قسمتی از فرآیند لازم برای لاغرشدن واقعی را بر عهده دارند .برای مطالعه بیشتر در این مورد کلیک کنید.

نوشته شده توسط محمود در دوشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۰ |

لاغری بسیار سریع و کاملا بدون عوارض جانبی که واقعا از حجم توده چربی کم کند با استفاده از چای لاغری سینلس (SINLESS) به آسانی انجام میشود . چای لاغری (SINLESS)  از مواد مختلفی در ترکیبات خود دارد که موجب میشود سوخت و ساز و چربی سوزی در بدن به چندین برابر حالت طبیعی افزایش مییابد . افزایش سوخت و ساز چربی های انباشته شده را آب کرده و موجب میشود بدن انرژی خود را از طریق چربی های ذخیره شده تامین نماید . لاغری با استفاده از چربی سوزی بهترین و سالم ترین و علمی ترین راه و روش لاغری است که وزن بدن بعد از کاهش اصلا باز نمیگردد و بدن وزن خود را در حالت نرمال حفظ نماید . چای لاغری (SINLESS) از ذخیره مواد قندی و افزایش چربی در اندامها بطور کلی جلوگیری میکند . خاصیت متعادل سازی فعالیت روده و دفع نیز باعث میگردد تا بدون ایجاد حالت اسهال کمک شایانی بر کاهش وزن و ایجاد لاغری پایدار نماید . مصرف مرتب چای لاغری SINLESS سینلس ماهانه 4 تا 8 کیلو از وزن توده پربی می کاهد و هیچ منعی در ادامه مصرف برای ماههای مداوم وجود ندارد . چای لاغری SINLESS  کاملا بدون عارضه و زیان است .چای لاغری سینلس SINLESS تناسب اندام ، شادابی ، نشاط و زیبایی را بشما هدیه میکند . لاغری یک لایه ضخیم بر روی زیبایی ها و قابلیت ها و استعدادهای افراد است . لایه زائد چربی موجب میشود تا قابلیت های اجتماعی و فردی فرد پوشیده باقی بماند و فقط دو چیز می تواند شما را از کمند توده های زشت چربی می رهاند و آزاد میکند : اراده و خواست برای تغییر و دوم داشتن یک تسهیل کننده پرقدرت لاغری مانند چای لاغری سینلس SINLESS .

آیا واقعا اطمینان دارید که اضافه وزن ندارید ؟

مهمترین خواص به اثبات رسیده چای لاغری سینلس sinless :

1 - افزایش سرعت و حجم چربیسوزی و کمک به لاغری موضعی قسمتهایی که چربی بیشتری دارند ( شکم و پهلوها ، ران و باسن ، بازو ها ) . این چای لاغری بزرگترین محل تجمع چربی را در اول مورد تهاجم قرار داده و اندازه آن را کاهش میدهد .

2- جلوگیری از جذب چربی و مواد قندی و ایجاد مانع از افزایش وزن .

3 - نرمال کننده اشتها و کارکرد روده ها .

4 -  دارای آنتی اکسیدان های منحصر بفرد و جلوگیری از تخریب DNA .

5 -  افزایش شادابی و زیبایی پوست و ایجاد مقاومت بیشتر در مقابل اشعه های مخرب آفتاب بر پوست .

( با کاهش وزن پوست را جمع کرده و مانع از بروز حالت زشت افتادگی پوست میکند و بر زیبایی می افزاید . ایجاد روشنی و شفافیت در پوست و بازگرداندن جوانی هم از دیگر اثرات محصول بر پوست است )

6 - دارای آداپتوژن است و قند خون ، چربی خون ، چربی کبد ، فشار خون و تپش قلب را تنظیم و به حالت مجاز و طبیعی باز میگرداند . و این خاصیت با انجام آزمایش در قبل و بعد از مصرف کاملا مشهود قابل اندازه گیری است .

7 - کنترل کننده و کاهش دهنده سریع کلسترول خون بوده و به این دلیل از حملات قلبی جلوگیری میکند و سطح سلامتی را بالا میبرد .

8 -  حفظ و افزایش شادابی جسمی و ذهنی از دیگر تاثیرات چای سینلس است .


 

09198428966

نوشته شده توسط محمود در جمعه سیزدهم اسفند ۱۳۸۹ |
چای لاغری دکتر سینا معتبرترین محصول لاغری ایران است که توانسته بعد از آزمایشات فراوان تمامی تاییدیه ها و نشان ها و مجوزهای وزارت بهداشت را کسب نماید . کاملا بی عارضه بوده و با ایجاد چربی سوزی وزن را واقعا کم میکند و مانند سایر محصولات آب بدن را کم نمیکند . چای لاغری دکترسینا در عرض یکماه 3 الی7 کیلو از وزن زائد شما را کاهش میدهد و این کاهش اصلا قابل بازگشت نیست . چای لاغری دکترسینا مزایای فراوانی را دارد که در توضیحات زیر به آن پرداخته شده است .
این محصول با مشخصات زیر قابل استعلام است :
شماره ثبت 428 
کدمحصول186
پروانه از وزارت بهداشت47/11440

دارای نشان حلال - نشان ایمنی و سلامت - نشانHACCP  بین المللی و نشان های مختلف ایزو 9001 و22000:2005   است .
لاغری

تناسب اندام یک لذت و نشاط بی مانند و اعتماد بنفس افزونی را برای فرد به ارمغان می آورد شاید یکی از دلایل آن ایجاد جذابیت و مقبولیت در فرد بواسطه زیبایی اندام و به تبع آن خوش لباس بودن آن است و ابعاد سلامتی آن نیز که نیازی به توضیح نیست ولی لاغری به چه قیمت و با چه روشی ....کم کردن وزن تنها در زمانی می تواند مورد تایید کارشناسان باشد که ایمنی فرد از هر بابت تامین شود و کاهش وزن ناشی از کم شدن میزان توده چربی انباشته شده در اندام های مختلف باشد . برخی روش های نا درست و عموما درآمد زا برای متولیان با ایجاد مشکلات عصبی  و روانی و جسمی تنها بر کاهش آب بدن و کم کردن ذخایر حیاتی انرژی عمل میکنند که بعد از قطع روش کاملا وزن به حالت اول باز گشته و ضرر های اتفاق افتاده در وجود فرد باقی می ماند .کاهش وزن یک موضوع تقریبا همه گیر شده  است. پیدا کردن  یک راه و روش و سبک و متد برای لاغری واقعی که فرد را به زیبایی و تناسب اندام برساند  به یک نیاز عمومی بدل شده است .

لاغری تضمینی و بدون عوارض جانبی


لاغری اندام و لاغرشدن عمومی و یا لاغری موضعی و کاهش وزن و سایز بدن نیازمند عمل به یکسری اصول کلی و اساسی است که چای لاغری دکترسینا  به شکل بسیار دقیق به مرتفع نمودن بسیاری از آنها می پردازد . چای لاغری با تکیه بر خواص خود موجب میگردد تا با ایمنی و سلامت کامل متابولیسم سیر چربی سوزی را آغاز و تداوم بخشد . گیاهان داروئی دارای برخی خصوصیات منحصر بفرد هستند که هیچ فرمولاسیون شیمیایی توان رقابت با آن را ندارد . بشکل بسیار موثر چای لاغری موجب میگردد تا  :

1-      اشتهای کاذب را از بین میبرد و با کم کردذن اشتها از ورود انرژی و کالری های زائد و مازاد بر نیاز بدن می کاهد .

2-      چربی های موجود در غذا غیر قابل جذب می نماید و از این راه انباشت توده های چربی را کنترل می نماید . ( بانداژ نمودن  لیپید ها )

3-      با افزایش سوخت و ساز و آغاز وضعیت چربی سوزی  توده های چربی انباشته شده در اندام های بدن مانند شکم و پهلو ها و ران ها را شکسته و تبدیل به انرژی مصرفی میکند و رفته رفته  از حجم و وزن اندام های چاق کم و کمتر مینماید .

4-      چربی های رسوب کرده در داخل رگهای خونی را سوزانده و بر سلامتی  قلب و عروق می افزاید تا نشاط بیشتری به مصرف کننده عرضه گردد.

5-      چربی خون و قند خون و فشار خون را تحت کنترل درآورده و از بیماریهای بسیاری پیشگیری می کند و از میزان سلامتی را افزایش می دهد.

6-      تامین ویتامین ها و عناصر کمیاب که عمده ترین اثر آنها در ایجاد نشاط و شادابی و زیبایی و تقویت پوست و مو است . رنگدانه های طبیعی موجود موجب میشود تا رنگ و روی جذاب تری را ایجاد نموده و عوارض ناشی از ضعف پوست و مو را بکلی از بین برده و بر زیبایی پایه ای و طبیعی مصرف کننده بیافزاید .

چای لاغری بسیار آسان و ذائقه پسند و با هر مزاقی سازگار  است . همراه  چای  معمولی نیز قابل استفاده است  و هیچ طعم و بوی خاصی  ندارد . کاهش وزن با چای لاغری  به هر اندازه غیر قابل بازگشت و کاملا ماندگار است زیرا که مکانیسم کار آن دقیقا طبیعی است و مانند داروهای شیمیایی مضر و موقتی نیست . 

چای لاغری خصوصیات منحصر بفرد و  ویژه ای  دارد و به ایت علت است که به عنوان  بهترین محصول لاغری شناخته  است . بدون عوارض جانبی بودن چای لاغری از مهمترین  خصوصیات ممتازی است که اشتیاق حداکثری  استفاده کنندگان را بوجود می آورد . یکی از زیان های لاغری شدن های  غیر اصولی که با استفاده از قرص های لاغری ضرر رسان بوقوع می پیوندد چین و چروک شدن و تیره شدن پوست بدن علی الخصوص پوست دست و صورت است که بشدت از زیبایی فرد کاسته و فرد را از مبادرت به مصرف آن ها پشیمان میکند ولی چای لاغری دکترسینا  برخلاف آنها با روشن و شفاف نمودن پوست کاهش چین و چروک و جوش های  پوستی و صاف و کشیده نمودن پوست همگام با کاهش حجم اندامها بر زیبایی فرد می افزاید که در نوع خود یک ویژگی منحصر بفرد و رقابتی فوق العاده است.

  این درحالی است که قرص های لاغری  با ایجاد فشارها و عوارض گوناگون هم ضرر های مختلف را بر مصرف کننده تحمیل میکنند و هم اینکه هرگونه کاهش وزن درآنها موقتی و گذرا است ولی لاغری با چای لاغری واقعی و ماندگار و  بدون ضرر است . مصرف کنندگان با علم به این موضوع اساسی است که تمایل افزونی به مصرف چای لاغری دکترسینا نشان داده و قرص های چربی سوز و لاغرکننده استفاده نمی کنند. لذت تناسب اندام و جذابیت امتیاز غیر قابل چشم پوشی برای آنهایی است که به سلامتی و ارتباطات اجتماعی ارزش قائل هستند بسیار ارزشمند است . چای لاغری درست همان نیازی است که می تواند لایه ضخیم چربی ها را از تن بد آورد و زیبایی نهفته شما را آشکار سازد .


توضیحات خرید بعد از سفارش تلفنی و یا اینترنتی و دادن آدرس محصول از طریق اداره پست ارسال شده و تحویل شما داده میشود و مبلغ هنگام تحویل از شما اخذ خواهد شد . کل مبلغ با هزینه پست 28 هزار تومان خواهد بود .

راهنمای خرید اینترنتی : روی نوشته های رنگی زیر کلیک کنید و بعد از بازشدن پنجره اخذ سفارش با وارد نمودن نام استان و شهر و کلیک روی دکمه ادامه خرید در آن صفحه مشخصات کامل و آدرس را وارد کنید و دکمه ثبت نهایی سفارش را وارد نمایید .


قیمت :  25 هزار تومان

روی دکمه اضافه به سبد خرید کلیک کرده و آدرس بدهید .

09372809322    

نوشته شده توسط محمود در جمعه سوم دی ۱۳۸۹ |

در بین روشهای مختلف برای بزرگ کردن آلت تناسلی  روش بسیار کارآمد وپرطرفداری  با نام  متد تجمیع خون غنی شده  وجود دارد . در این روش از دو فرآورده کاملا گیاهی بصورت هماهنگ و برنامه ریزی شده استفاده میشود تا سیستم تناسلی در یک بستر غنی از مواد غذایی و عناصر تخصصی لازم تمامی نواقصات و نارسایی ها را جایگزین نمایند و با ارتقاء و حفظ جریان خون بر ناحیه آلت تناسلی در کمترین زمان ممکن ماندگار ترین افزایش سایز را با بالابردن طول و قطر آلت تناسلی بوجود آورد . در این متد تاکید فراوانی بر دو محصول کاملا هربال با عناوین مکمل پودرجینسینگ h-40 که پرقدرت ترین مکمل و تقویت کننده نیروی جنسی است و روغن گیاهی بیگر که از جمله معروف ترین ها و اعجوبه های افزایش خونرسانی و بزرگ کننده آلت درجهان است .

در این متد می توان با آسودگی خاطر منتظر اتمام دوره 2 ماهه و نتایج شگفت انگیز متد تجمیع خون غنی شده بود .

 این متد مشکلات نعوظ ، زودانزالی و انزال زودرس و مشکلات اسپرم را با افزایش اسپرم سازی و تقویت کلی و کامل و بدون نقص قوای جنسی به نحو احسن درمان و برطرف می سازد . بی میلی جنسی و کم بودن میل جنسی را این متد بحالت نرمال و طبیعی باز میگرداند .

شاید لازم باشد روغن بیگر را بیشتر بشناسیم  :


روغن بیگر

روغن بیگر برای رساندن خون بیشتر به موضع آلت و نیز رساندن برخی موارد لازم برای بازآوری و جوانتر سازی آلت تناسلی از طریق جذب پوستی تهیه شده است و در افزایش اندازه آلت بشکل کاملا ماندگار و همیشگی کارایی بالایی دارد . این محصول کافی است تا یکبار استفاده شود تا بتواند آثار بزرگ کنندگی خود را با قدرت تمام به اثبات برساند . رفع تنگی رگهای خون رسان به آلت با استفاده از روغن بیگر موجب میشود تا خونرسانی به آلت افزایش یابد و با این افزایش مواد غذایی بیشتری به ناحیه جنسی وارد گردد. ورود مواد غذایی فراوان به موضع جنسی و تناسلی ذخایر اندوخته شده در سلولهای آلت را افزایش قابل ملاحظه ای میدهند .وغن بیگر از ترکیب عصاره و روغن چندین نوع گیاه موثر دارئی ساخته میشود . ریشه دائمی بودن سایز در مکانیسم عمل روغن بیگر است .
مگناریکس
کاملا بدون عارضه است چون تماما گیاهی است و هیچ ماده شیمیایی در آن بکار نرفته است. خلوص گیاهی در این محصول به کمال رسیده است و دقیقا هربال و گیاهی است .
ب
یگر در گام نخست اثر خود رگهای خونرسان به آلت تناسلی را قطور تر میکند . بزرگ شدن سرخ رگهای منتهی به آلت و سیاه رگهای خروجی بشکل چشمگیری حجم تغذیه بافت آلت بالابرده  و بعد از رفع نواقص و کمبودها و احیانا آسیب های موجود قبلی ذخایر سلولی بافت را افزایش و تحریک به تقسیم سلولی و بافت سازی میکند . بافتها در اثر افزایش تعداد سلولها بوجود می آیند و موجبات بزرگ شدن آلت تنسلی فراهم میکنند . کاملا واضح و روشن است که چنین سایزی به هیچ عنوان قابل بازگشت نیست و ماندگار و دائمی خواهد بود . بیگر از هیچ محرک هورمونی و شیمیایی استفاده نمی کند و تنها از آثار اعجاز آفرین روغن های کمیاب دارویی بهره میبرد .

قطر آلت همراه با افرایش طول و درازای آلت کلفتتر میشود و بهترین شرایط فیزیکی را برا ی آلت پدید میآورد که رگهای قطور و چرخون برآمده بر آن خودنمایی میکنند . روغن بیگر بی نظیر ترین برای درمان کوچکی آلت است که می توان آنرا معجزه کننده سایز نامید و هیج ایراد و نقصی در آن قابل مشاهده نیست . این محصول بطور کامل نیاز ها و سلایق مختلف در خصوص ویژگیهای مثبت فیزیکی آلت تناسلی را بنحو کاملا مطلوب تامین می نماید .

یک پک از روغن بیگر شامل دو عدد قوطی اسپری است که حداقل برای مصرف دوماه است .

خصوصیات منحصر بفرد  روغن بیگر  :

·          موضعی مصرف میشود  که هیچگونه تغییری درفشارخون وشدت ضربان قلب برخلاف ویگاریکس و...ایجاد نمیکند وحتی افرادیکه مشکلات فشار خون  چربی غیرمجاز خون وقند خون وحتی بیماران قلبی میتوانند با اطمینان کامل از آن استفاده واز اثرات مثبت آن بهره مند باشند .

·         بیماران دیابتی و قندی که  انسولین مصرف میکنند می توانند از این محصول گیاهی و موضعی برای حل و رفع مشکلات نعوظ و شق نشدن آلت استفاده نمایند .

·         رگها و مویرگ های ناحیه جنسی را تقویت کرده و بر قطر و قابلیت ارتجاع آنها می افزاید در این مرحله بجز افزایش طول وقطر مشکلات دیگر اندام وقوای جنسی وتناسلی مانند بی میلی ومشکلات انگیزشی ونیزاختلالات نعوظ را مرتفع میسازد و موجب میشود تا خون زیادی به غدد ضمیمه برسد .

·         بعلی رغم اینکه  یک بسته از روغن بیگر برای افزایش 2 الی 6 سانتیمتری کافی است و لی هیچ محدودیتی برای ادامه مصرف آن وجود ندارد زیرا بیگر دارو نیست و هیچ عارضه ای ندارد .

·           حجم  قابل توجهی از آلت تناسلی را رگهای خونی تشکیل میدهند که هرگونه رشد در آنها قطور مستقیم آلت را حجیم و قطور میکند و این تغییر فیزیکی  وضعیت پایه و ماندگار دارد و غیر قابل بازگشت خواهد بود که روغن بیگر از آن بهره مند است .

 

·           پمپاژ خون پرفشار موجب ترمیم هرگونه آسیب از نوع قابل رفع میشود و اشکالات مانع را از سر راه برمی دارد . ارگانهای جنسی با افزایش جریان خون ریکاوری و بازآوری میشوند و این نو پروری عامل اصلی تقویت کارکرد غدد الحاقی جنسی است . تقویت غدد ضمیمه باعث میشود تا سیستم جنسی و تناسلی بدون هیچ عامل محدود کننده ای به کار خود ادامه دهند .

·         با بالابردن مقدار خونرسانی در آلت حوضچه های خونی ( حوضچه ها اسفنجی آلت ) موجود در آلت تناسلی افزایش ظرفیت پیدا نموده و خون بیشتری را در خود حبس می نمایند که عمده ترین افزایش سایز به این خاصیت بستگی دارد . ( حوضچه های خونی همانند بادکنک به هنگام نعوظ خون را در خود جمع نموده و آلت حالت سختی و بزرگی به خود میگیرد ).


      برای اینکه از بیگر بهترین تنیجه حاصل شود و خون سرازیر شده به آلت مملو از مواد و عناصر لازم برای رشد آلت گردد توصیه میشود از مکمل H-40 نیز در کنار آن استفاده شود . استفاده توام این دو محصول باعث میشود تا هیچ کمبودی در رشد نبوده و نتایج بیشتری حاصل شود .برای دریافت توضیحات روی سطر زیر کلیک کنید :

توضیحات کامل مکمل H-40

...........................................................

لینک خرید روغن بیگر به تنهایی :

برای خرید روی قیمت کالا کلیک کنید .

 قیمت :   45 هزارتومان 

       
هنگام تحویل کالا بشما مامور پست مبلغ را از شما خواهد گرفت .
تماس  : 09198428966

  

.......................................


اگر خواهان خرید هردو محصول ( روغن بیگر + مکمل H-40) هستید:

 قیمت :  80 هزارتومان

       
هنگام تحویل کالا بشما مامور پست مبلغ را از شما خواهد گرفت .

09372809322

نوشته شده توسط محمود در جمعه سوم دی ۱۳۸۹ |
هرگونه انحرافی از مسر صلاح و ارتکاب به گناهان کبیره از مصادیق سیر منفی در امورکلی وسرنوشت ساززندگی است . لذا شرف الشمس که با خصوصیات منصر بفردش که ناشی از اسم اعظم الهی است می تواند انسان را در مسیر صلاح و رستگاری حفظ نماید .اصلاح امورات کلی و اساسی از جمله آثار بی بدیل شرف الشمس است . البته این هدیه پر ارزش خواص و آثار فوق العاده دیگری هم دارد . شرف الشمس را به عنوان يك همراه هميشگي و يك يادگاري ماندگار بكارميبرند چون يك طلسم همه كاره وقدرتمند است که تغییرات و نفع در امورکلی وسرنوشت ساززندگی را ناشی است  . غالبا افرادثروتمند وتاجران بزرگ  ، صاحبان قدرت و نفوذ و اربابان علم وحكمت بي آن ديده نمي شوند و نكته جالب توجه در مستور نگاه داشتن خواص بي مانند آن است . احادیث و روایات معتبر  فراواني در باب  استحباب و فضيلت كاربرد آن موجود است  . گويند كه خواص نقش حك شده شرف الشمس بر روي عقيق زرد از دو جنبه اهميت دارد يكي در خواص عقيق نهفته است و ديگري در قدرت اسم اعظم الهی . بي هيچ ترديدي آثار سريع و متداوم اين نگين در بسط و گسترش رزق و روزی مورد تاييد همگان است و گشايش امور را در سريعترين زمان بشكل كاملا مشهودي ايجاد مينمايد . عقايد گوناگوني موجود است كه نقش نگين سلیمان نبی ع را شرف الشمس ميدانند كه قدرت سلطنت بر ملك  و ثروت بي اندازه او را برايش ميسر ساخته بود  . علم متافیزیک با آن دامنه گسترده اش بر خاصيت متافيزيكي و مغناطيسي شرف الشمس همانند مهره مار اذعان ميكند . با مطالعه اندكي  مي توان دريافت كه هم خصوصيت هاي كامل يك هديه بي نظير را دارد و هم مي تواند براي دارنده همچون سنگ صبور ياري بي همتا و قدرتمند باشد . خاصيت حفاظت کنندهآن نيز بشكلي كارآمد است كه برخي افراد  از آن صرفا بعنوان  حرز قدرتمند مورد استفاده قرار ميدهند و به خاصيت تيربند بودن آن بر اساس تجربياتي كه از سالهاي پرفراز ونشيب و پرخطر كسب كرده انداعتقاد كامل دارند . شرف الشمس بايد اصل باشد يعني در روز و ساعت خاص با آدابي مختص بخود حك شود و آن روزي  نيست مگر 19 فروردين هرسال شمسي كه اگر جز اين تاريخ حكاكي شود هيچ خاصيتي نخواهد داشت . نگين هاي تقديمي توسط یکی از سادات با دقت وظرافت و با توجه به آداب وزمان حک شده است و به تعداد محدودي قابل عرضه ميباشد . نگین شرف الشمس  بی شک از مظاهر کامل نیروهای ماورائی و غیبی است که در عین واحد خواص گوهری عقیق اصل زرد رنگ و اسم اعظم الهی را دارد این گوهر گرانقیمت که باقیمت بسیار نازلی داد وستد میشود خصوصیات یک یادگار تمام عمری را دارد که شناخت آن برای خوانده خالی از لطف نخواهد بود . شرف الشمس برای گشایش امور ومشکلات ، باز شدن ابواب رزق وروزی ،عزت ومقام رفیع یافتن ،حفاظت از شر بلایا ودشمنان ،حفاظت اموال ،حفاظت در مقابل بد گویان زبان بند ،بخت گشای بسیار موثر،جلب محبت واحترام ومجذوب نمودن افراد کاربرد دارد که اغلب افراد خواص آنرا برای بهره مندی اختصاصی از غیر انکار میکنند .توضیحات کاملی از شرف الشمس بخوانید .حتما حضرت سلیمان نبی ع وملکه صبا را در این باب مطالعه فرمایید .

جایگاه علمی وپزشکی کاربرد  سنگها :

در جهان نیروهای اسرارآمیز وماوراءالطبیعه وپر رمز ورازی وجود دارد که ازبدم خلقت بشر برای حل مشکلات خود به راز آنها پی برده است وازآنها بهره برده است یکی از این نیروها انرژی فوق العاده نهفته در سنگ های قیمتی ونیمه قیمتی  است .براساس شواهد تاریخی از هزاران سال قبلدر میان ملل کهن مانند ایران ، چین ،هند ، سرخپوستان و...از این سنگها برای منظورهای محافظت از افراد در مقابل بلایای طبیعی وخنثی نمودن نیروهای منفی وحرز وموفقیت ونصرت وپیروزی بکار میرفته است .ائمه معصومین علیه السلام نیزکه از علم الهی ولدون بهره مند بودند واز رموز عالم مطلع بودند از این سنگها استفاده میکردند واستفاده از آنرا به دیگران نیز توصیه مینمودند .علم جدید وعلم غربی نیز شاخه ای پر طرفدار بنام gem therapy یا همان سنگ درمانی را پیگیری محققانه ای مینماید واین علم ریشه در نوشته های فیلسوف بزرگ ارسطو دارد .پاراسلسوس پرآوازه ترین پزشک اروپا در دوره رنسانس نیز مطالب ذیقیمتی دارد .ونهایتا اعتبار دیگری بر این علم رساله گوهریه خواجه نصیرالدین طوسی است .

سابقه سنگ ها در احادیث امامان معصوم ع :

عقیق فقر و تنگدستی و درویشی را برطرف می کند و در حدیث دیگری امام می فرماید هر که قرعه به انگشتر عقیق بزند بهره او تمامتر بیرون می آید امام صادق (ع) فرمودند که انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و هر که انگشتر عقیق داشته باشد امید است که عاقبتش خیر باشد حضرت محمد (ص) فرمودند : هر که انگشتر عقیق در دست داشته باشد حاجتش براورده می شود و در حدیث نبوی دیگر منقول است شخصی نزد رسول اکرم ( ص) آمد و شکایت کرد که دزد در راه به من رسید و اموال مرا برد حضرت فرمودند که : چرا انگشتر عقیق در دست نداشتی که آن از هر بدی نگاه می دارد آدمی را.

پس هر که از شیعیان آل محمد (ص)یکی ازعقیقهای سرخ و زرد وسفید را در دست داشته باشد نبیند مگر خیر و نیکی و فراخی روزی و سلامتی ازجمیع بلاها و امان یابد از شر پادشاه ظالم و از هر چه آدمی از آن می ترسد و حذر می نماید شخصی را از برابر حضرت امام محمد باقر ع گذرانیدند تا تازیانه بسیار بر او زدند حضرت فرمودند انگشتر عقیق او کجاست اگر با او می بود تازیانه نمی خورد.و احادیث دیگری در این باب که هر یک در نوع خود ارزشمند است .قبل از هرچیز یک سری به حدیث شریف امام حسن عسگری ع در ابتدای زیارت اربعین آمده است که در مفاتیح الجنان موجود است بزنید تا خصوصیات شیعه ونسبت آن با عقیق و.. را دریابید .

 

بازگشت به اصل توضیحات

برای خرید پستی کلیک کنید

                                                          18هزار تومان

نوشته شده توسط محمود در دوشنبه یازدهم خرداد ۱۳۸۸ |
ممکن است احساس کنید که میل جنسی شما کم  یا کم رنگ شده است. یا مواردیکه که قبلا برای شما لذت آور بوده اکنون ناراحت کننده به نظر می آید.و مضطرب در باره سلامت جنسی خود هستید. خیلی از زنان و مردان دچار مشکلات جنسی درمراحلی از زندگی خود می شوند. با تخمین هایی حدود ۴ نفر از ۱۰ نفر یک نگرانی جنسی حداقل تجربه کرده اند. در علوم پزشکی این به عنوان ناتوانی جنسی  شناخته می شود. ناتوانی جنسی  دلالت بر مشکلات مزمن یا عود کننده در مصاف با یک یا بیشتر از پاسخ های جنسی می باشد. اگر این اظطراب تاثیر منفی بر ارتباط شما با همسرتان داشته باشد باید کاری انجام دهید.اگرچه مشکلات جنسی در ارتباط با ناتوانی جنسی وضعف جنسی  ، انزال زودرس و مشکل راست نشدن کامل و قوی آلت مردان و یا کوچکی آلت  و یا موارد دیگری مانند کم طاقتی آنها قابل درمان هستند. ارتباط دادن دلواپسی های خود و فهم کالبد شناسی و فیزیولوژی طبیعی پاسخ های بدن به میل جنسی قدم های مهمی است به طرف دوباره بدست آوردن رضایت جنسی .دلواپسی جنسی  با هر سنی اتفاق می افتد .

اگر :

- زود تر از زمان مطلوب انزال اتفاق می افتد و موجب نارضایتی همسر میگردد.

-  میل جنسی در شما کم یا وجود ندارد.

- بعد از هربار نزدیکی مدت زمان زیادی برای کسب قدرت وتوان سابق برایتان نیاز است .

-  شما با فعالیت جنسی برانگیخته نمی شوید یا علیرغم میل جنسی برانگیخته نمی شوید.

-  شما نمی توانید به ارگاسم و اوج لذت جنسی برسید.

- آلت در زمان نعوظ شق پذیری سابق را ندارد و زود شل میشود .

  -شما دارای درد در زمان تماس جنسی هستید

 پس باید علت آن را در روزها ، ماهها و سالهای قبل جستجو کنید که از قوای جنسی فقط استفاده کرده اید وآن را تقویت ننموده اید . فعل و انفعالات هورمونی ، عصبی و حرکتی افراد در حین مقاربت نیازمند برخی عناصر است که با اینکه بسیار کم مورد استفاده قرار میگیرند ولی وجود آنها حیاتی و تعیین کننده است . باید برنامه ای برای جاگزینی آن در طول مدت  از ازدواج تا ... داشته باشید. داروهای شیمیایی برای این قسمت جدای از تاثیرات  بی شک فردرا دچار عوارض میکند ولی مکمل های پرقدرت ، ارزشمند و کارا مانند پودرجینسینگ که چندین هزارسال است که توسط اطباء تجویز میشود و آزمایش پس داده هستند بهترین گزینه یش رو است و یا کپسولهای آنتی اینپوتنسی. افراد مبتلا به خود ارضایی و  .... هم برای رهایی از ضعف مفرط ومزمن میتوانند انرژی خود را جایگزین کنند تا هم سلامت جسمی و هم سلامت جنسی خود را تاحدود امکانپذیری بازیابی نمایند.

ویگاریکس بهترین داروی درمان جنسی

کرم لارگو جهت بالابردن اندازه آلت

بهترین راه بزرگ کردن آلت مرد

نوشته شده توسط محمود در چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ |

بدون شک آنتی اینپوتنسی با کیفیت ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین محصول برای ایجاد دیر انزالی ورهایی از انزال زودهنگام و یا زود ارضایی استکه در طول سالهای کتماد ی توانسته با تکیه بر عملکرد واقعا اثر بخش خود هویتی بی مثال در دنیا برای خود دست وپا کند .  بهره گيري از ترکیب قوي کاملا گياهي موجب افزايش قابل ملاحظه زمان انزال و نعوظ یا اریکشن (مدت زمان شق شدن آلت ) وافزایش لذت جنسي شده و موجب افزايش رضایت جنسی همسر در شريك جنسي ميشود .شاید شما هم مانند همه پی برده اید که از مقاربت دیگر مانند شالهای اول بلوغ لذت نمی برید . دلیل کاهش میل جنسی و کم شدن لذت جنسی نشانه ای از تخلیه برخی عناصر مهم ولی کم مصرف در متابولیسم جنسی است .آنتی اینپوتنسی بدون تعارف در مدت کمتر از بیست ۲۰ روز این مواد را بطور کامل جایگزین مینماید و غدد ضمیمه جنسی و اعصاب تناسلی را بازآوری و آماده بکار میکند . حاصل این فرآیند بازگردانده شدن نشاط و نیروی جنسی جوانی است .نعوظ کامل وپایدار که در زبان عامیانه به آن راست شدن آلت هم میگویند از مشکلاتی است که بسیار آسان و بی دردسر با مصرف آنتی اینپوتنسی حل و رفع میرسد . افزايش دهنده و بهبود نعوظ آلت . حجيمتر و قطورتر كردن موقتي آلت البته بشر ط استفاده توامان با روغن بیگر که از بهترین بزرگ کننده های طبیعی آلت است براي داشتن رابطه اي شيرينتر و نزديكتر . اگر مایل به دریافت توضیحات بیشتر هستید بر روی ادامه مطلب کلیک کنید .

مرجع کامل علل و درمان مشکلات جنسی

بهترین راه بزرگ کردن آلت مرد

ناتوانی جنسی وضعف جنسی 

طلسمات و مهره مار

نوشته شده توسط محمود در پنجشنبه بیستم فروردین ۱۳۸۸ |
50 الی ۶۰طلاق خانواده ها به علت مشکلات واختلالات جنسی است که در بيش از 30 درصد از هر دو جنس شايع است  .کاظم فروتن در سومين کنگره سراسري خانواده و سلامت جنسي که بدون حضور هيچ يک از مسوولان دولتي در مرکز آفرينش هاي فرهنگي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان افتتاح شد، با اعلام اين مطلب افزود: حدود 30 درصد زنان و مردان در زندگی زناشویی از اختلالات جنسي هستند.( مشکلات جنسی زنان علل و راهکارها )زودرس در مردان و بي ميلي جنسي در زنان شايع ترين اختلالات جنسي است که متاسفانه بسياري از خانواده ها از وجود اين مشکلات آگاهي ندارند و همين امر موجب مشاجرات و اختلافات خانوادگي شده که در نهايت به طلاق منجر مي شود.
وي افزود: متاسفانه براي مشکلي به اين گستردگي هيچ برنامه اي در کشور وجود ندارد و هيچ دستگاه يا شوراي کشوري براي کنترل آن نداريم در حالي که براي مساله اي مانند ديابت که حداکثر 7 درصد مردم جامعه را متاثر مي کند اين همه برنامه و شوراي کشوري داريم. وي گفت: حتي در مورد ديابتي ها هم حدود 30 درصدشان به علت همين بيماري دچار ناتواني و اختلال جنسي مي شوند، اما در درمان ديابتي ها به همه مسائل توجه مي شود؛ جز درمان مسائل و مشکلات جنسي. روتن ادامه داد: راه حل اساسي براي کنترل اين معضل بزرگ اجتماعي در مرحله اول تشکيل شوراي ملي سلامت خانواده است که بتواند برنامه ريزي هاي لازم براي کنترل اين اختلالات در سطح کشور انجام دهد، بايد آموزش هاي خانواده ها قبل و حتي بعد از ازدواج اجباري شود. ي گفت: براي درمان افراد دچار اختلالات جنسي نيز تشکيل کلينيک هاي سلامت خانواده در تمام استان هاي کشور لازم است ؛ در حالي که اکنون فقط يک کلينيک از اين نوع در تهران داريم.وي ادامه داد: آموزش هاي جنسي بايد از سنين پايين تر در مدارس و با توجه به مسائل و نيازهاي هر سن انجام شود تا به انحراف منجر نشود، در صورتي که اگر برنامه مدوني براي آموزش مردم در مورد مسائل جنسي با رعايت اصول فرهنگي و مذهبي داشته باشيم و اين موضوع را تمام دستگاه هاي مسوول درماني ، فرهنگي و اجتماعي جدي بگيرند مي توانيم بسياري از اين مشکلات را در جامعه کم کنيم.وي گفت: متاسفانه بي توجهي به اين مسائل موجب افزايش سالانه 17 درصد طلاق در جامعه شده است و آمارهاي مختلفي که در مورد نسبت ازدواج به طلاق بيان مي شود، نشان دهنده اين است که بين 10 تا 20 درصد ازدواج ها در کشور به طلاق مي انجامد.

مرجع کامل علل و درمان مشکلات جنسی

مشکلات جنسی وزناشویی

بهترین راه بزرگ کردن آلت مرد

رفع زودانزال شدن

 

نوشته شده توسط محمود در چهارشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۸ |

تاریخچه تبلیغ اقناع در جهان غرب

جالب است بدانید

 

یكی از روشهای معمول و قابل اعتنا در صنعت تبلیغ ، روش اقناع میباشد . در مورد قدمت و دیرینگی آن در جهان غرب گفتنی است كه ریشه آن را میتواند در تاریخ زندگی اجتماعی مردم یونان و روم باستان مشاهده كرد . در دولت شهرهای یونان ، همه شهروندان برابر محسوب میشدند و از همه انتظار می رفت كه بتوانند در مسائل مختلف اجتماع خود اظهار نظر كنند . به عنوان نمونه در نظام قضایی یونان ، اقامه دعوی از طریق وكیل یا نماینده ای كه در استخدام فرد باشد مجاز نبود ، بلكه شهروندان ملزم بودند كه دعوی خود را شخصا" در دادگاه ها یا بطور دقیق در حضور نزدیك به ۲۰۱ همسایه خود مطرح كنند


ادامه مطلب
نوشته شده توسط محمود در یکشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۸۷ |

جالب است بدانید

استفاده از محتواي وب سايت‌ها در بازاريابي اينترنتي، به صاحب يك كسب و كار اينترنتي اجازه مي‌دهد تا پيام‌هاي تبليغاتي خود را در دامنه متنوعي از ديگر وب سايت‌ها منتشر كند.

 

موتور جست‌ و جوي گوگل از ابزارهايي است كه در مقوله بازاريابي اينترنتي خواهان بسيار دارد. معمولاً گوگل دو روش و مجراي تبليغاتي پيش روي مشتريانش قرار مي‌دهد. يكي تبليغات در نتايج حاصل از جستجوها و ديگري حضور در محتواي وب سايت‌ها. در واقع بيشتر افراديكه مي‌خواهند كسب و كارشان در گوگل معرفي شود، از هر دوي اين روش‌ها استفاده مي‌كنند.

روش اول به اين معناست كه نام،‌ مشخصات و طرح تبليغاتي يك كسب و كار پس از اين كه كاربر با موتور جستجوي گوگل شروع به گشت و گذار و جستجو مي‌كند، در كنار نتايج، كند و كاوهاي گوگل پيش چشمانش قرار مي‌گيرد. در واقع تبليغات با صفحاتي كه پس از كليلك روي Search پديد مي‌آيند، همراه مي‌شود.

استفاده از روش دوم براي وب سايت‌هاي سودمند است كه از خدمات Adsense ، در گوگل استفاده كند. Adsense يا همان Ad serving programe برنامه‌اي از مجموعه گوگل است كه وب سايت‌هاي عضو را با آگهي‌ها،‌ تصاوير و فايل‌هاي صوتي و تصويري تغذيه مي‌كند. اين سرويس به سرعت در حال رشد و گسترش بوده در حال حاضر ميليون‌ها وب سايت از امتيازاتش بهره‌مند مي‌شوند. با استفاده از Adsense ، آگهي‌هاي تبليغاتي به سرعت و در دامنه وسيعي منتشر مي‌شوند. اين مطالب در محتواي وب‌‌سایت‌هایی كه از این سرویس استفاده می‌كنند، جای گرفته، خود را به همه نشان می‌دهند.

با این وجود بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها، حضور در نتایج جستجوهای اینترنتی را ترجیح می‌دهند و قوای تبلیغاتی‌شان را بر این حوزه متمركز می‌نمایند. دلایل متعددی وجود دارند ولی در این بین مقوله اعتماد و صداقت در درجه اول اهمیت قرار می‌گیرد وب‌سایت‌های كوچك و تازه‌كار به این مقوله توجه ویژه‌ای دارند. مشكل این گروه اینست كه احتمال كلاهبرداری و نفوذ در وب‌سایت آنها زیاد بوده، ترجیح می‌دهند كه از نتایج جستجوها استفاده كنند. این نوع چالش‌ها در حیطه نتایج جستجوها نیز وجود دارد ولی میزان شیوع آن به مراتب كمتر است.

نكته دیگری هم وجود دارد و آن اینكه اگر بازدیدكننده یك وب سایت اطلاعات و مشخصاتی را بیابد كه كاملاً می‌تواند نیازهایش را برآورده سازد، به سراغش خواهد رفت. وقتی كه كاربر در وب‌سایتی غیر از سایت آن بازاریاب، گشت و گذار می‌كند، ممكن است به دلایلی كاملاً متفاوت به این وب سایت آمده باشد. به طور مثال یك وب سایت درباره معایب و مضرات استفاده از Adsense بحث و گفتگو می‌كند و ممكن است هم طرفداران Adsense را به خود جلب كند و هم برای مخالفان جذاب و جالب توجه باشد. اگر كسی بخواهد این سرویس را بخرد و برای همین منظور در اینترنت جستجو كند، با خواندن عقاید و بازخوردهای اینچنین، هرگز این كار را نخواهد كرد.

بازاریابان و مجریان تبلیغات هم چندان از این كار استقبال نمی‌كنند و میل ندارند كه با استفاده از سرویس Adsense و آگهی‌ها و متون تبلیغاتی در محتوای وب‌سایت، بازاریابی كنند. آنها این روش را وقت‌گیر و پردردسر می‌دانند. در واقع زمانی این مجرای تبلیغاتی خوب عمل خواهد كرد كه وب‌سایت‌های مجموعه حاضر، به مطلب و مقوله مورد نظر مرتبط باشند و مهمتر از همه این كه همچنان بتوانند در اینترنت حضور فعال داشته، بازدیدكنندگان را جذب نمایند. چك كردن و بررسی محتوای آنها و آگاهی از مرتبط بودن آنان با هدف مورد نظر كار دشواریست و زمان زیادی لازم دارد. به این ترتیب معلوم است كه حضور در مجموعه‌ای متشكل از ۵۰۰ وب سایت و تبلیغات در آنها و برقراری تعاملات دوجانبه، كاری سخت و پرهزینه است. بدتر از همه این كه عده‌ای از صاحبان این وب‌سایت‌ها به ارتقای كیفیت متن وب‌سایت‌شان هم توجه ندارند و سعی نمی‌كنند كلمات كلیدی روشنتر و بیشتری را در متن بگنجانند. معمولاً در اینچنین مجموعه‌ها و سایت‌های Adsense ، بانكی از لغات و اصطلاحات كلیدی وجود دارد كه می‌تواند در آغاز راه كمك كننده باشد ولی پس از چندی دیگر سازنده نخواهند بود. در این حال همه وب‌سایت‌ها از این واژه‌ها بهره برده‌اند و یك وب سایت موفق سعی می‌كند لغات و عباراتی را در محتوایش بگنجاند كه در عین یگانگی و برجستگی، گویای مفهوم و هدف آن وب سایت بوده جستجوگران اینترنتی را به سوی خود جلب نماید. این مشكلات و چالش‌ها سبب شده كه جمع كثیری از بازاریابان و كاسبانی كه می‌خواهند كسب و كار اینترنتی یا حقیقی خودشان را در دنیای مجازی معرفی كنند استفاده از روش‌های دیگر را ترجیح می‌دهند.

علی‌رغم این شرایط، باز هم گروههای متعددی از بازاریابان استفاده از محتوای وب سایت را روشی كارآمد می‌دانند. یك علت مهم اینست كه این روزها بازاریابان فراوانی فقط از مجاری جستجوهای اینترنتی فعالیت می‌كنند و به این جهت میدان رقابت چندان شلوغ نخواهد بود و این گروه می‌توانند راحتتر كار كنند.

بازاریابانی كه كار در محتوای وب سایت‌ها را ترجیح می‌دهند، دریافته‌اند كه وب سایت مشتری آن‌ها، منبع خوبی برای پیشرفت‌شان هم هست. پس از این كه آگهی‌ها و ترفندهای تبلیغاتی آنها در متن و محتوای وب سایت گنجانده شد و در معرض دید همگان قرار گرفت،‌ مجریان تبلیغات و خود مالك وب سایت می‌تواند نقاط ضعف و قوت را تشخیص دهند و در بهینه‌سازی كارشان بكوشند.

استفاده از محتوای وب سایت‌ها در بازاریابی اینترنتی، به صاحب یك كسب و كار اینترنتی اجازه می‌دهد تا پیام‌های تبلیغاتی خود را در دامنه متنوعی از دیگر وب سایت‌ها منتشر كند. در ضمن، اصلی وجود دارد كه این بازاریابان را ملزم می‌كند كه از شبكه Google Adsense استفاده نمایند.

حقایقی در این میان هستند كه چهره دیگر تبلیغات در محتوای وب سایت‌ها را نشان می‌دهد. شبكه تامین و توزیع آگهی‌ها و تبلیغات گوگل یا همان Adsense ، ابزار قوی و موثریست اما به هیچ وجه نمی‌تواند جای Search (جستجو)‌را برای بازاریابان و صاحبان مشاغل بگیرد. جستجوهای اینترنتی منظم‌تر و با كیفیت بالاتر صورت می‌پذیرند و امكان سوء استفاده و كلاهبرداری نیز در این فرآیند كمتر است. به همین ترتیب، بازاریابان اینترنتی پروسه تبلیغات از راه نتایج جستجوهای اینترنتی را، پاسخگوتر از حضور در محتوای وب سایت‌ها می‌دانند. مجریانی كه بازاریابی اینچنینی را در پیش گرفته‌اند باید همواره به دنبال مشاهده نتایج و ثبت میزان برگشت تلاش و كوشش‌ها و مخارج صرف شده باشند. در مورد استفاده از محتوای وب سایت، در بازاریابی خود همین ابزار، قادرست روند پیشرفت و جریان كسب درآمد و بازگشت سرمایه را نشان دهد.

در پایان باید گفت كه درباره برتری هر كدام از این روش‌ها بر دیگری، اختلاف نظرهایی وجود دارد و گروهی از بازاریابان وب سایت‌ها را بر نتایج حاصل از جستجوها مقدم می‌دارند و گروهی برعكس آن را بیان می‌كنند. آن چه از مجموع شرایط و داده‌ها و نظرات اهل فن برمی‌آید، نشان می‌دهد كه جستجوهای عمومی اینترنتی همچنان در صدر گزینش‌های مجریان تبلیغاتی قرار دارند

جالب است بدانید

نوشته شده توسط محمود در شنبه هجدهم خرداد ۱۳۸۷ |

می‌خواهم طرز تهیه تبلیغات انتخاباتی را برای شما عزیزان تشریح کنم. داوطلبان عزیز دقت کنید:

جالب است بدانید

بخش اول: بیان کمبودها و نارسایی‌ها
در هر سخنرانی حتما از کمبودها با آب و تاب فراوان یاد کنید. صحت و سقمش مهم نیست بلکه نفس بیان کمبودها کلا مفید است؛ مثلا می‌توانید بگویید: این چه وضعیه؟ چرا ما باید 20 میلیون معتاد داشته باشیم؟! یا چرا 30 میلیون نفر در این کشور افسردگی مزمن- 64 میلیون نفر افسردگی حاد و 13 میلیون باقی‌مانده هم افسردگی موضعی - دارند؟*
یا بگویید: تمام ملت زیر خط فقر هستند؛ علتش هم استکبار جهانی است؛ البته جناح رقیب هم بی‌تقصیر نیست؛ مثلا اگر اصولگرا هستید، اشکال از فروع‌گرایان است و اگر چپ هستید، اشکال از راست و اگر دوم خردادی هستید، اشکال از سی و پنجم مردادی‌ها و درصورتی که تولیدگرا هستید، گناه از توزیع‌گرایان است و الخ.
از کمبودها و آمارهای تکان‌دهنده غافل نشوید؛ چون هرچه تکان‌ها بیشتر باشد نتیجه بهتر خواهد بود. سعی کنید اشکالات واقعی را با ساختگی‌ها تواما به عرض مردم برسانید؛ مثلا بگویید این همه وام‌های کلان که با ارائه یک برگ قراضه طرح به بعضی‌ها داده شد، بعدش چی شد ؟!(مثلا)
ابراز نگرانی از گرانی باید از اهم مطالب در سخنرانی‌ها و مقالات باشد و به همین ترتیب سخن از مشکلات، ازدواج، مسکن، جوانان، بازنشستگان، مشکلات قضائی و غذایی، و... مفید و مجرب است.

بخش دوم: وعده‌ها
این بخش ساده‌تر از بخش قبلی است چون اولا کنتور ندارد؛ ثانیا چون آرزوهای بشر خاکی پایان‌ناپذیر است همه چیز می‌توان گفت؛ مثلا رایگان کردن تحصیل برای همه مردم را مطرح کنید. (البته به جز دانشگاه آزاد که همه می‌دانیم زور فلک هم به این موجود نمی‌رسد.)وام چند میلیاردی به همه جوانان، اجباری کردن ازدواج، کرامت بانوان، احترام زیاد به معلمان با کوبیده اضافه، مضرات دخانیات، جیز بودن کلسترول، خوب بودن ورزش، مبارزه بی‌امان با پوکی استخوان، بصل‌النخاع، ایجاد سالن‌های چندمنظوره، پاکسازی هوای تهران در سه سوت، بهتر شدن وضع کشاورزان در دو سوت و مهار تورم به صورت آنی و در لحظه، کاهش یا افزایش یارانه‌ها (بسته به موقعیت هر دو خوب است)، احداث سرویس‌های بهداشتی با استفاده از فناوری آی‌تی و هزاران جایزه نقدی دیگر، هر پنجاه هزار ریال در هر روز یک امتیاز...!

چند یادآوری مفید
الف: افزایش ارقام در برابر رقیب یادتان نرود؛ مثلا اگر جناحی گفت هوای تهران آلوده است شما ضمن تکذیب مطلب بگویید خیلی آلوده‌تر است. یا اگر گروهی خواست به همه مردم حقوق ماهانه بدهد شما پس از انتقاد مبسوط رقم را چند برابر کنید و قس علی‌هذا.
ق: از هم اکنون در حوزه خود حاضر شوید و در تمام مراسم ختم و عقد شرکت کنید و سعی کنید پس از انتخابات هم زود به زود - مثلا سالی یک بار - به حوزه مربوطه سر بزنید.
ط: به دوستانی که هنوز مشکل لیست دارند توصیه می‌کنیم به جای 5 به‌علاوه 6 خیلی سریع 5 را ضرب‌در 6 کنند تا لیست سی نفره کامل شود.
ش: لطفا پس از موفقیت من را فراموش نکنید.

*
اصلا نگران اعداد و ارقام نباشید. مهم نیت خدمت است که حاصل است.

ايميل کاربران و سيستم هاي خودکار

یک فهرست از ایمیل های کاربران خود ایجاد کنید: این فهرست مانند یک معدن طلا می باشد. اگر ایمیل کاربران خود را داشته باشید، می توانید اتفاقات و برنامه های جالب و ارزشمند سایت را برای آنها ایمیل کنید. در ازای دریافت نام و ایمیل شان به آنها اطلاعات ارزشمند هدیه دهید. به عنوان مثال درازای ثبت نام و به عنوان پاداش به آنها یک موسیقی قابل دانلود بدهید. کسب و کارهای موفق اینترنتی و آنلاین ارسال ایمیل های تبلیغاتی ارزشمند را در برنامه بازاریابی خود می گنجانند. مواردی که باید در نظر بگیرید: حتما به کاربر خود اجازه انتخاب برای دریافت ایمیل بدهید. سیستم ارسال ایمیل شما باید بسیار قوی و حرفه ای باشد.
سیستم های خودکار را در وب سایت به کار برید: احتمالا مشغله کاری شما زیاد بوده و نمی توانید تمام کارها را خودتان انجام دهید. برخی قسمت هایی که می توانند اتوماتیک باشند: سیستم ردگیری تعداد کلیک های بنرهای تبلیغاتی تان، سبد خریدی که به راحتی قابل استفاده باشد و... بدین ترتیب شما بهانه ای برای پول درنیاوردن ندارید!

جالب است بدانید

نوشته شده توسط محمود در شنبه هجدهم خرداد ۱۳۸۷ |

پست الكترونیكی به عنوان یك ابزار مهم ارتباطی, جایگاه ویژه‌ای در زندگی امروزهء ما یافته. این وسیلهء ارتباطی به علت سهولت, سرعت و هزینهء نسبتاً پایی آن توسط بسیاری از سازمانها و افراد و از جمله كتابخانه

جالب است بدانید

 

بازار یابی و مدیریت آن از جمله مباحثی است كه در صنعت و تجارت به معنای معاصر آن اهمیت روزافزونی یافته است. راز جهش برخی كشورها، مانند چین یا لااقل بخش مهمی از آن مدیون شیوه ها و یا بهتر بگوییم تردستی هایی در زمینه بازاریابی است. كشور ما نیز در دو جهت در حال تحول یافتن است. یكی از جهت حضور جدی در بازارهای بین المللی و دیگر روبه رو شدن با تحولات در مفهوم تجارت دربازار داخلی. یكی از مباحثی كه در نتیجه این دو مورد به پرسش كشیده می شود، بازاریابی و مدیریت آن است. در این باره به سراغ علی مختاری رفتیم كه در پی می خوانید:

 

مدیریت فن است یاهنری ذاتی ؟

 

عموماً مدیریت را به سه دسته تقسیم می كنند. عده ای فكر می كنند مدیریت فن است. دسته ای آن را هنر می خوانند وعده ای دیگر آن را علم می دانند. برخی از مدیران بر این عقیده اند كه مدیر شدن نیاز به اطلاعات خاصی ندارد. مدیریت یك نوع هنر است و ما همچون گذشتگان این هنر را داریم و یا كمی عملیاتی تر می كنند و می گویند مدیریت یك نوع فن است. اما امروزه ما مدیریت علمی هم داریم یعنی افراد اطلاعاتی را در قالب های درسی می آموزند تا بتوانند مدیر شوند. بهترین نوع، تلفیق این سه نگاه است.

 

یعنی فن بودن مدیریت مانند حسابداری، باید عملیاتی و كاربردی شود و از نظر علمی فرد واحدهای درسی را بگذراند و اطلاعات لازم را كسب كند و هنرش هم مربوط به ویژگی های ذاتی فرد می شود.

 

برخی در سازمان یا پست خود رهبران خوبی هستند و می توانند افراد را در یك جا حفظ كنند، اما مدیر نیستند. چون مدیر خوب كسی است كه افزون بر توانایی های ذاتی بتواند هنر مدیریت را هم اكتسابی كسب كند و با اصل مدیریت و كتاب های مدیریتی جدید وعلوم مربوطه آشناباشد. ما یك مشكل اساسی در كشورمان داریم. آنهایی كه مدیریت می دانند مدیر نیستند و آنهایی كه مدیر هستند مدیریت نمی دانند یا كسی كه مدیریت می داند و رهبر نیست و یا كسی كه رهبر است و مدیریت نمی داند تلفیق این دو می تواند هنرمند خوبی باشد. اما در واقع منشأ بی توجهی به طرح های تئوریك خلط دو مفهوم رهبر گروه با مدیر گروه است.

 

چرا در رشته بازاریابی و مدیریت اغلب با كتاب سازی روبه رو هستیم؟

 

چون متأسفانه در این رشته ها هنوز نتوانسته ایم حد و مرز خاصی مشخص كنیم. به نظر بنده در این زمینه هنر نویسنده این است كه یك موضوع را در نظر بگیرد و آن را از جنبه های مختلف بررسی كند اما برخی از همكاران ما به یك موضوع بارها تنها از یك جنبه خاص می نگرند. مثلاً در موضوع پخش محصول به جای این كه از جهات مختلف، همچون نقش فرهنگ مردم در فروش محصول، نقش دارایی مردم در فروش محصول، نقش كیفیت محصول برفروش آن و غیره را بررسی كنند فقط از یك جنبه «نقش اقتصاد مردم در فروش محصول» به آن نگاه كرده اند. مشكل اینجاست كه ما در مدیریت دانش سازی نكرده ایم و تنها یك رشته خاص را گسترش داده ایم. به عبارت دیگر به جای این كه وارد دریایی با عمق زیاد شویم اقیانوسی ساخته ایم با عمق بسیار كم.

 

مهمترین خلأیی كه در مدیریت ما وجود دارد و به آن توجه نمی شود چیست؟

 

متأسفانه هنوز در كشور ما نگاه به عوامل انسانی نگاهی است كه آنها را نیروی انسانی می خواند و آن را زوال پذیر می داند بنابراین از كلمه منابع انسانی استفاده نمی كنند.

 

بتازگی ایده ای به كار می بندند كه می گویند مسأله اصلی سرمایه انسانی است. بسیاری از شركت های بزرگ دنیا می گویند سرمایه ما نیروی انسانی ماست؛ اگر همه امكانات را از ما بگیرید ما با همین سرمایه انسانی چند سال دیگر دوباره همین شركت را بر پا می كنیم. اما در كشورهای در حال توسعه سرمایه را مواد اولیه، ماشین آلات و پول می دانند. البته بتازگی در كشور ما نیز شركت هایی پیدا می شوند كه نگاهشان نسبت به نیروی انسانی پر رنگ تر شده است.

 

چرا وضع دانشی به نام مدیریت تا این حد بحرانی و باری به هر جهت است؟

 

این مربوط می شود به ماهیت مدیریت از یك سو و ماهیت جامعه های در حال توسعه از سوی دیگر. مدیریت، دانش سیالی است و همچنین در كشورهایی نظیر ما غالب متخصصان خود را مجاز می دانند در آن دخالت كنند، از سال ۱۳۱۰ نظام اداری در ایران شكل گرفت. یعنی ۷۶ سال است كه مدیریت در كشور ما دارای مرجع و پناهگاهی به نام سازمان مدیریت و برنامه ریزی شده. نهادی كه می تواند اطلاعات مدیریتی را به صورت مرتب و چیدمان شده به مدیران هدیه كند تا آنها بتوانند از آن اطلاعات استفاده كنند. قبل از آن مدیریت مثل فرزند بی پدر و مادری بود كه همه با تخصص های مختلف بر آن قیمومیت می كردند.

 

هنوز هم گاهی در كشورهای جهان سوم و كشورهای در حال توسعه، وضع همین گونه است.

 

ممكن است تعریفی مدرن از بازاریابی مدرن بدهید؟

 

آخرین تعریف را دربازاریابی مدرن آقای «جك ولش» كرده است. وی می گوید: بازاریابی مدرن، بازاریابی است كه در آن با تكنیك های جدید خاصه تكنیك های مدیریت الكترونیك و با استفاده از روش های تجارت الكترونیك بتوانید تمام توان بالقوه خرید مردم را در خرید محصول بالفعل كنید. به عبارت دیگر كسی كه بتواند با استفاده از ابزارهای تكنیكی و الكترونیكی پول جیب مشتری را به محصول تبدیل كند بازاریابی مدرن انجام داده است.

 

چه تفاوتی با بازاریابی كلاسیك دارد؟

 

ابزارش فرق كرده است. سالها پیش هر كس وارد فروشگاه می شد او را مشتری می خواندند. اما بازاریابی مدرن او را مشتری نمی داند. بلكه می گوید كسی كه برای نخستین بار وارد می شود تنها یك مراجعه كننده است و آمده تا تست قیمت و تست كیفیت بگیرد. پس ممكن است برود و دیگر باز نگردد. حال هنر ما این است كه با استفاده از آن تكنیك ها بتوانیم مراجعه كننده را تبدیل به خریدار كنیم. (خریدار كسی است كه برای یك بار خرید می كند) اگر هنر بیشتری داشته باشیم خریدار را به مشتری تبدیل می كنیم (مشتری كسی است كه دائماً از ما می خرد) و این مشتری می تواند به صورت شاخه ای و موروثی مشتری های دیگری هم برای ما به همراه داشته باشد.

 

در بازاریابی مدرن نقش تبلیغات مهمتر است یا توزیع؟

 

بستگی به جامعه ای دارد كه مادر آن زندگی می كنیم. در سال ۲۰۰۵ جدید ترین مدل توزیع از خانم ها «كیمی هندرسن» و «كتی جانسن» است كه تئوری به نام «كیم كت» دارند كه می گویند در جوامعی كه تعداد زنان بیشتر است باید روش توزیع فرق كند. مثلاً در كشور ما در تحقیقاتی معلوم شد كه زنان بیشتر خرید خانواده را بر عهده دارند و حساسیت خانم ها نسبت به نام های تجاری ۵ برابر آقایان است. در چنین كشوری حساسیت روی شبكه توزیع مقداری كمتر است و برعكس روی تبلیغات بیشتر كار می شود چون تبلیغات روی خانم ها اثرگذاری بیشتری دارد.

 

ولی در كشوری كه مردان تصمیم گیرنده خرید خانواده هستند باید روش توزیع گسترده تر باشد. در جامعه ما كه خریدارهای خانم در اكثریت هستند باید از توزیع مویرگی استفاده شود. یعنی محصول را در بازار بمباران كنیم به گونه ای كه مشتری در نخستین فروشگاهی كه وارد می شود، بتواند انواع محصولاتی را كه می خواهد بخرد. چون وابستگی به نام های تجاری در جوامع در حال توسعه كمی چرخش داشته و مشتری الزامی ندارد كه حتماً محصول شركت x را خریداری كند، بلكه می تواند محصول شركت y یا هر شركت دیگری را نیز بخرد.

 

با توجه به شرایط كنونی ما چگونه می توانیم رهبر بازاریابی یا مدیر خوب باشیم؟

 

تئوری جدید می گوید شما قبل از این كه فروش خوبی داشته باشید، باید رهبر بازار شوید و مشتری را بشناسید. به این كار می گویند تقسیم بندی بازار ـ تكه تكه كردن بازار. مانند چینی ها كه بازار را به اصطلاح تكه تكه كرده اند. به صورت بازار جوانان، بازار مردان، بازار زنان، بازار دانشجوها و... اول تحقیق می كنند كه چه چیز مورد نیاز است بعد دقیقاً همان را روانه بازار می كنند. ایده تازه ای دارند به اسم تجارت فرهنگی و مذهبی.

 

تحقیق می كنند این دقت را دارند كه ساعتی بسازند برای اهل تسنن و ساعت دیگری برای شیعیان كه براساس تعداد اذان ها بین ۳ بار یا ۵ بار متفاوت باشد. در سال ۲۰۰۰ آنها می گفتند ۵ میلیارد انسان روی زمین وجود دارد و ما باید به ازای هر آدم یك جفت كفش تولید كنیم و در سال ۲۰۰۵ اعلام كردند كه ۵ میلیارد كفش تولید كرده اند.

 

راز ضعف ما و سایر كشورهای دنیا در مقابل چین در مسأله «سیگمنت» یا توزیع نهفته است؟

 

چینی ها روی ۳ نكته خوب كار می كنند. یكی «سیگمنت» است كه گفتم حتی روی انواع عرق چین هم كار می كنند. دیگری روی قیمت تمام شده، حرفه ای كار كرده اند مثلاً فرشی با طرح و نقش مشهد را در «پكن» تولید می كنند با قیمتی پائین تر از قیمت مشهد و در روش های توزیعی نیز از توزیع مویرگی استفاده می كنند. در نتیجه شما نمی توانید فروشگاهی را در ایران پیدا كنید كه دست كم یك جنس چینی نداشته باشد.

 

به نظر شما چه اشكالاتی در بازاریابی بین المللی ما وجود دارد؟

 

وقتی صحبت از تولید بین المللی می شود تولید در كلاس جهانی مدنظر است. یعنی محصولی تولید كنیم كه موردنیاز تمام جوامع باشد. اما محصولات تولید شده در ایران فقط و فقط «سیگمنت» ایرانی را در نظر دارد. فكر می كنند فرهنگ یا عرق ملی یا مهندسی فاكتورهای انسانی یا ابعاد بدن مصرف كننده های خارجی هم مانند ماست.

 

مانند قضیه یخچال های ارج و آزمایش. یخچال های بلندبالایی به مالزی فرستادیم كه متوسط قد خانم هایشان یك متر و پنجاه و پنج بود. آنها مجبور بودند برای استفاده از طبقات بالایی از چهارپایه استفاده كنند. بنابراین یخچال های موردنظر به فروش نرفت. ما برای نام گذاری هم مشكل داریم. مثلاً آب معدنی صادراتی با كیفیتی فوق العاده در ایران تولید می شود به نام آب معدنی اَلَموت (قلعه الموت) و به كشورهای عربی صادر می شود و در آنجا همه از اسم آن الموت (مرگ) وحشت می كنند و آن را نمی خرند.

 

گلاب «نادر» را هندی ها نمی خرند و دانستن این موضوع ها حیاتی است. همان طور كه می دانید در بسته بندی هایمان هم مشكل داریم، یا بسته بندی ها به سهولت باز می شوند و هنوز به دست مشتری نرسیده خراب می شود و یا اصلاً باز نمی شوند. در طراحی، رنگ آمیزی و حتی در حجم بسته بندی ها هم دارای مشكل هستیم.

 

چه موضوع هایی در WTO مطرح است.

 

نخستین بحثی كه در WTO مطرح می شود بحث تجارت الكترونیكی است. تجارت الكترونیك زیرمجموعه های مختلف دارد؛ بانكداری الكترونیكی، دولت الكترونیك و... كه باید همه را در كنار یكدیگر داشته باشیم. جوامع در گذر زمان از مراحل مختلف می گذرند، اما یك سری جوامع در عصر كشاورزی می مانند. مثلاً استرالیا می داند مزیت مطلق سرزمین اش در این است كه در عصر كشاورزی بماند. برخی به عصر صنعتی رومی آورند و در همانجا می مانند مانند آلمان و بلژیك و عده ای مانند ژاپن و كره به عصر الكترونیك می رسند و دیگران پا را فراتر گذاشته و به عصر فرا الكترونیك می رسند و روی نظریه های بنیادین كار می كنند مانند فرانسه كه روی نانوتكنولوژی و تغییر سلول ها كار می كند.

 

از این رو ما باید اول جایمان را مشخص كنیم و ببینیم چه زیرساخت هایی را برای پیوستن به WTO داریم. دولت الكترونیك تشكیل داده ایم؟ شهروند الكترونیكی داریم؟ بانكداری ما الكترونیك است یا نه؟ از سال ۱۳۸۲ قانون تجارت الكترونیك در كشور ما تصویب شد. با این سابقه هنوز نمی توانیم در حوزه دولت الكترونیك به صورت حرفه ای حرف بزنیم. زیرا این كار بسیار پیچیده و دشواری است. از این رو باید خیلی تلاش كنیم و مشكلات زیادی را پشت سر بگذاریم.

 

مزیت كشور ما كه از نظر جغرافیایی و اقلیمی غنی است، هم خوزستان و یزد دارد و هم خراسان و می تواند از امكانات مختلف استفاده كند در چیست؟

 

ما یك الگو برای تمام كشور داریم و همه چیز را ایرانیزه می كنیم نه بومی. مثلاً می گوییم هدف این است كه ایران صنعتی شود. به این ترتیب كشاورزی در استان خراسان باید نگاهی صنعتی داشته باشد. اگر دامداری داریم دامداری صنعتی می شود، پس باید اول مزیت را مشخص كنیم. متأسفانه در حال حاضر، مزیت مطلق ما مشخص نیست ولی تا جایی كه من می دانم، مزیت مطلق كنونی ما می تواند صنعتی شدن باشد. توانایی ها و امكاناتی كه در كشور داریم مزیت مطلق اش صنعتی شدن است.

 

بعد مزیت های نسبی كناره را بررسی كنیم. مثلاً اگر در آذربایجان تولید حبوبات داریم بسته بندی اش باید صنعتی باشد. من فكر می كنم تا به حال مسیر خوبی را طی كرده ایم. منتهی مهمترین مشكل این است كه نتوانسته ایم مناطق مختلف فرهنگی را به ایده صنعتی شدن ربط دهیم

جالب است بدانید

نوشته شده توسط محمود در شنبه هجدهم خرداد ۱۳۸۷ |

تبليغات بنري با وجود حجم كم‏، وسيله‌اي كارآمد براي تحقق اهداف چند منظوره اند‏، زيرا:
-
بنرها در حقیقت بخشی از پيام‌های تبليغاتی شركت‌ها/وب‌سايت‌ها هستند.
-
اين شيوه‌ تبليغ‏، اسم، نشانه (logo) و توليدات شركت‌ها را با روش های گوناگون و متنوعی به نمايش می ‌گذارد.
-
بنرها، ابزاری برای افزايش ميانگين كليك‌ها به شمار می ‌آيند.
-
با كم‌ترين جزئيات، مشتری را به كليك ترغيب می ‌كنند.
-
در صورت استفاده از برنامه‌های بازاریابی زنجیره ای، اين روش كليدي براي دنبال كردن مكانيزم اين برنامه‌هاست.

برسي وضعيت بنرها با توجه به كاهش كليك‌ها
در اوايل قرن، با كاهش تعداد كليك‌‌ها از 2-3 درصد در دهه‌ي 90،به 0.5 درصد اين‌ تصور را بوجود آورد که عمر بنرها به پايان رسيده‌است. خوشبختانه، در آن زمان تحقيقاتی انجام شد كه نشان می‌داد بنرها نقش مهمی در معروف كردن نام و نشان تجاری شركت‌ها در اينترنت به عهده دارند. در واقع، عليرغم كاهش ميانگين تعداد كليك‌ها، معيار ديگری وجود دارد كه بر مؤثر بودن بنرها تاكيد دارد: روش های بازاریابی زنجیره ای. بديهی است، روش های بازاریابی زنجیره ای تاكنون كمك‌هاي قابل توجهي به فروش از طریق شبكه‌ اينترنت كرده‌اند.
به اين ترتيب، بنرها حتي با كاهش ميانگين كليك‌ها، هنوز در تبلیغات اینترنتی نقشی پررنگ داشته و حتی در سال‌های اخير، با توجه به افزايش علاقه مردم به اينترنت، كارايی و نقش بيشتری در بازاریابی الکترونیکی پيدا كرده‌اند.
اگر تبیلغات بنری را با روش بازاريابی مستقيم از طريق پست مقايسه كنيم، در مي‌يابيم كه انتظار ما از تعداد پاسخ‌ها بايد توام با واقع‌بينی باشد. آمارها نشان می دهد پاسخ های حاصله از بسته های پستی فرستاده شده بسيار اندك و حتي كمتر از 0.5 درصد است. بنابراين، چندان مايه تعجب نخواهد بود اگر ميانگين تعداد كليك‌ها در هر صد كليك در مورد بنرها نيز در همين سطح باشد.
نكته ای که به ذهن متبادر مي‌شود است که بنر‌ها هنوز هم به‌طور مستقيم نيازهای شغلی را برآورده می ‌كنند. اين امر شايد به توانايی بنرها در تبليغات مربوط به آرم شركت‌ها و زنده نگه داشتن نامشرکت ها،محصولات و خدمات و همچنین یاد آوری مکرر نام آنها برمی ‌گردد.

نقش بنرها در معروف كردن نام شركت‌ها چيست؟
پراستفاده‌ترين تبليغات اينترنتي، بنرها هستند و استفاده از ابزارها و روش های نوين، علاوه بر افزايش تاثير اين روش تبلیغاتی، انقلابی در اين نوع تبليغ ايجاد كرده است. برای كسانی كه از ابزارهای سنتی تبليغ مانند تلويزيون، راديو يا تبليغات چاپی استفاده می‌كنند، تبليغات بنری نقش به‌سزايی در افزايش قابليت‌های تصويری علامت‌های تجاری دارند و همين‌طور ميانگين تعدا كليك‌ها را افزايش می ‌دهند.
مطابق گزارش تبليغاتی فورستر، در شرايط يكسان تبليغات online تاثير به‌سزايی در افزايش معروفيت نام تجاری شركت‌ها (تا 60 درصد) دارند. هزينه‌ اين نوع تبليغات بسيار كمتر از تبليغات عادی است.
بیاد داشته باشیم که بازارياب‌ها باید برای افزايش بازدهی، از فن‌آوری نوين در تركيب تبليغات online و offline استفاده كنند. افرادی كه ابزارهای تبليغاتی سنتی را برای محصولات خود مناسب نمی‌دانند، می‌توانند از تبليغات بنری برای گسترش نام شركت خود بیشترین استفاده كنند. كليد موفقيت افرادی كه فعاليت‌هايشان ارتباط تنگاتنگی با شبكه اينترنت دارد، گنجاندن بنرها در وب‌سايت هايی است كه به‌نحوی به موضوع تبليغ آن‌ها مرتبط هستند.
پس از اينكه مشتريان، تبليغات بنری يك شركت را می ‌بينند، چه روی آن كليك كنند و چه نكنند، اين تبليغ در معروف كردن نام شركت با هزينه‌ای اندك نقش به‌سزايی دارد. امروزه بنرها را حدود 4 تا 8 هفته در سايت قرار می‌دهند، اما برای دستيابی به نتيجه بهتر، به زمان بيشتري نياز است. تبليغات آرم شركت‌ها در اينترنت مانند موارد سنتی احتياج به تلاشی بی وقفه دارد، اما در اين مورد شما بايد هر از چند گاهی مطالب را به‌روز كنيد. در اين صورت مطمئن باشيد نام آرم تجاری مورد نظرتان را در ذهن‌ها ماندگار می‌كنيد.
حجم، فضا و مكان قابليت‌های ارتباط دوسويه و شيوه‌های بيان گفتاری و شنيداری تبليغات بنری در صفحات وب رو به افزايش است. اگر قبل از اينكه ساير بازارياب‌ها خبردار شده و فرصت‌ها را از چنگ شما در‌آورند، به كسب درآمد از اين منبع اقدام كنيد، خواهيد ديد كه در مدتي كوتاه مزايای بسياری به‌دست خواهيد آورد و به سرعت معروف خواهيد شد.

منبع: eMarketingway.ir

هر جا که باشیم، در همین دنیای واقعی و یا این دنیای مجازی، اینترنت، «واژه ها» قدرتمندترین ابزار برای پیروزی و موفقیت ما به حساب می آیند. سایت های اینترنتی بسیاری - مخصوصاً در همین ایران خودمان- فراموش کرده اند که مخاطبین اصلی سایت ها، انسان هستند … ما برای ماشین ها و کامپیوترها سایت روی اینترنت نمی بریم

 

یادتان هست؟ آن اوایل که اینترنت گسترش و نفوذ خود را در میان جوامع مختلف بشری آغاز کرده بود؟ یادتان هست که یک بنده خدایی - طراح یا گرافیست - آمده بود و کاریکاتوری کشیده بود درباره اینترنت؟ او تصویری را رسم کرده بود که سگی را پشت کامپیوتر نشان می داد در حالی که دستش را روی صفحه کلید گذاشته است و به اینترنت متصل شده، دارد با آن کار می کند، کمی آن طرفتر، کاریکاتوریست در گوشه ای از تصویر نوشته بود «در اینترنت، هیچ کسی نمی فهمد که تو یک سگی

 

پشت این کامپیوترهای متصل به اینترنت، انسانهایی نشسته اند، انسانهایی با تمایلات و احساسات انسانی، آنها سرشارند از مجموعه ای از تجارب خوب یا بد انسانی، آنها عاطفه دارند، روح دارند و روح و روانشان متاثر می شود وقتی ببینند که «آدم» به حساب نیامده اند.

 

اینترنت امروز فضایی مجازی است که دنیای تعاملات و محاوره هاست. سایت های وب را که نگاه کنیم متوجه یک وجه اشتراک خیلی قوی در میان همه آنها می شویم. همگی رو به سمتی پیش می روند که تعاملات و محاوره و گفتگو را -با مشتری بالقوه یا بالفعل و یا بازدید کننده و کاربر معمولی سایت افزایش دهند.

 

آری، تصاویر گویای هزاران واژه اند، اما واژه ها هستند که می توانند این ارتباط قوی را ایجاد کنند، گسترش و یا ادامه دهند و در نهایت حفظ کنند. باید مواظب واژه ها باشیم، آنها به راستی اثر می گذارند و می توانند از کاهی، کوه بسازند.

 

استفاده از «واژه های مناسب» کاری حرفه ای است، هر کسی می تواند ادعا کند که «راه اندازی یک سایت اینترنتی» که کاری ندارد، یک نرم افزار FrontPage یا Dreamweaver می گیریم، چند تا تصویر، یک مقداری «متن» و ده دقیقه ای می توانیم برایتان سایت اینترنتی درست کنیم. چند تا صفحه HTML کفایت می کند. نه، به این راحتی ها هم که می گویید نیست. انتخاب واژه ها، عبارت هایی که بکار می برید، کاری حرفه ای است، آنهایی پیروز می شوند، که «واژه های قدرتمند» و عبارت های «نو»، «خلاقانه» و «استادانه» بکار برده باشند. حال چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی.

 

هر جا که باشیم، در همین دنیای واقعی و یا این دنیای مجازی، اینترنت، «واژه ها» قدرتمندترین ابزار برای پیروزی و موفقیت ما به حساب می آیند. سایت های اینترنتی بسیاری - مخصوصاً در همین ایران خودمان- فراموش کرده اند که مخاطبین اصلی سایت ها، انسان هستند … ما برای ماشین ها و کامپیوترها سایت روی اینترنت نمی بریم، متن نمی نویسیم، مقاله نمی نویسیم. انسانها شدیداً تحت تاثیر آن چیزی که می بینند و یا می خوانند قرار می گیرند. ایجاد حس اعتماد در بازدید کنندگان و مشتریان و کسب «اعتبار» و جلب «اعتماد» بر روی اینترنت، کار ساده ای نیست. وقت می گیرد، فکر می برد و کار حرفه ای.

 

روی صفحات وب، باید «مخاطب» یا «مشتری» را شناخت و با او به «شیوه ای انسانی» ارتباط برقرار کرد. «واژه ها» و انتخاب مناسب ترین آنها نمی تواند به خودی خود و به تنهایی کارایی داشته باشد، بایستی عبارت های «قوی» و «هدف دار» نوشت. از بهترین و خلاقانه ترین «صفات» استفاده کرد، آنها را در کنار هم گذاشت و بر روی مخاطب «تاثیر»ی گذاشت که از پیش تعیین شده است. برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطبتان، روی اینترنت، فرصت زیادی ندارید. در واقع شما فقط «چند ثانیه» فرصت دارید و اگر نتوانید از آن چند ثانیه استفاده کنید، بازدید کننده تان را از دست داده اید، شاید برای همیشه.

 

ارتباط برقرار کردن با مخاطبین از طریق سایت و صفحات وب شما، کاری است که شما بواسطه «متن وب» (Web Copy) انجام می دهید. در «متن وب» خودتان از واژه های قدرتمند و از قدرت «واژه ها» استفاده کنید. فروش بیشتری می خواهید؟ می خواهید با شما تماس گرفته شود؟ می خواهید ترافیک سایتتان افزایش یابد؟ با «گرد و خاکی» که به راه انداخته ایم ببینید که WEBFAQT با چه «سرعتی» به پیش می رود! ما کارها را خیلی سریعتر و حرفه ای تر انجام می دهیم و برای همین است که حرفه ای «گرد و خاک» به پا می کنیم.

جالب است بدانید

جالب است بدانید

نوشته شده توسط محمود در شنبه هجدهم خرداد ۱۳۸۷ |

روشهاي عمده در تبليغات / دكتر يونس شكر خواه

جالب است بدانید

 

ارتباطات خود را گسترش دهيد
ابتدا بايد چند كلمه درباره نحوه نوشتن متن تبليغاتي حرف بزنيم. مرور راه‌هاي مختلف براي ارايه تبليغات؛‌ اگر چيزي درباره نحوه نوشتن متون تبليغاتي ندانيم، كاري بي‌‌فايده است. نوشتن متن تبليغاتي يك مهارت است. جنبه‌هاي مختلفي وجود دارد كه بايد به آن‌ها فكر كنيم و از آن جمله مي‌‌توان به مواردي نظير واژگان، گرافيك، ترتيب قرار گرفتن واژه‌ها در كنار عناصر گرافيكي، رنگ‌بندي، برداشت مخاطب از آگهي و نيز جا و مكان آگهي اشاره كرد.
تبليغات ضعيف مي‌‌تواند چنان ضربه‌اي به شما بزند كه در صورت عدم تبليغ با آن مواجه نخواهيد شد. بنابراين، حتماً براي نوشتن نخستين تبليغات خود با ديگران مشورت كنيد و از آنهايي كه تخصص دارند كمك بگيريد.
چه بايد نوشت؟
در ‌تبليغ ‌چه ‌بايد ‌نوشت؟ ‌پاسخ ‌دادن ‌به ‌اين ‌پرسش ‌درگرو ‌عادات ‌نوشتاري ‌و ‌نوع ‌خواندن ‌مشتريان ‌كنوني ‌و ‌بالقوه ‌شما ‌است. ‌بنابراين، ‌انجام ‌يك ‌بازار ‌پژوهشي ‌در ‌اين ‌مرحله ‌مي‌‌تواند ‌به ‌شما ‌كمك ‌شايان ‌توجهي ‌كند. ‌با ‌كاربرد ‌متدهاي ‌ساده ‌در ‌اين ‌عرصه ‌مي‌توان ‌به ‌نكات ‌ارزشمند ‌و ‌مفيدي ‌دست ‌يافت. ‌پيش ‌از ‌آن‌كه ‌متن ‌تبليغاتي ‌خود ‌را ‌توليد ‌كنيد، ‌به ‌اين ‌نكته ‌بينديشيد ‌كه ‌شما ‌چه ‌موضع ‌يگانه ‌و ‌ويژه‌اي ‌براي ‌فروش ‌داريد. ‌در ‌واقع ‌بايد ‌به ‌اين ‌نكته ‌برسيد ‌كه ‌بدانيد ‌چه ‌ويژگي‌هاي ‌منحصر ‌به ‌فردي ‌داريد ‌و ‌بايد ‌آن‌ها ‌را ‌به ‌چه ‌كساني ‌برسانيد.
به ‌خاطر ‌داشته ‌باشيد ‌كه ‌يكي ‌از ‌اشتباهات ‌آگهي‌نويسان ‌اين ‌است ‌كه ‌آگهي ‌را ‌براي ‌خودشان ‌مي‌‌نويسند ‌نه ‌براي ‌مشتريان ‌موجود ‌و ‌بالقوه.
آگهي ‌شما ‌بايد ‌به ‌وضوح ‌منافع ‌موجود ‌در ‌محصول ‌يا ‌خدمت ‌شما ‌را ‌به ‌مشتريان ‌نشان ‌دهد ‌نه ‌منافع ‌آن ‌را ‌به ‌خود ‌شما. ‌پس ‌بنابراين، ‌منافع ‌بالقوه ‌را ‌به ‌وضوح ‌براي ‌مشتريان ‌ترسيم ‌كنيد ‌مثلاً ‌به ‌مواردي ‌چون ‌دسترسي ‌آسان، ‌قيمت ‌پايين، ‌كاربرد ‌ساده ‌و ‌به ‌دوام ‌محصول ‌خود ‌اشاره ‌كنيد.
آگهي ‌شما ‌بايد ‌به ‌اين ‌سؤال ‌مشتري ‌جواب ‌بدهد: ‌به ‌چه ‌درد ‌من ‌مي‌‌خورد؟
آگهي ‌شما ‌همچنين ‌بايد ‌به ‌مشتري ‌نشان ‌بدهد ‌كه ‌در ‌مرحله ‌بعد ‌چه ‌كاري ‌بايد ‌انجام ‌دهد ‌و ‌چطور ‌آن ‌كار ‌را ‌انجام ‌بدهد. ‌به ‌عنوان ‌مثال ‌با ‌كه ‌بايد ‌تماس ‌بگيرد ‌و ‌چطور؟
روش‌هاي ‌تبليغ
بروشور: ‌بسياري ‌از ‌نرم‌افزارهاي ‌نشر ‌روميزي ‌و ‌واژه‌پرداز ‌قادرند ‌بروشورهاي ‌اكوردئوني ‌سه ‌لتي ‌درست ‌كنند (۵/۸ *۵/۱۱ ‌اينچ) ‌اگر ‌بروشورهاي ‌داراي ‌اطلاعات ‌مفيد، ‌درست ‌طراحي ‌شوند، ‌بسيار ‌از ‌نظرتبليغاتي ‌مؤثر ‌هستند. ‌اين ‌بروشورها ‌به ‌تدريج ‌در ‌حال ‌تبديل ‌شدن ‌به ‌يك ‌روش ‌عمده ‌تبليغاتي ‌هستند.
تبليغات ‌پستي: ‌تبليغاتي ‌كه ‌به‌طور ‌مستقيم ‌از ‌طريق ‌پست ‌براي ‌مشتريان ‌فرستاده ‌مي‌‌شوند، ‌كاملاً ‌مي‌‌توانند ‌با ‌ماهيت ‌و ‌نوع ‌نياز ‌مشتريان ‌در ‌ارتباط ‌باشند. ‌شما ‌مي‌‌توانيد ‌يك ‌فهرست ‌ثابت ‌از ‌مشتريان ‌كنوني ‌و ‌يا ‌از ‌مشترياني ‌كه ‌مي‌‌توانند ‌مخاطب ‌بالقوه ‌شما ‌باشند، ‌تهيه ‌كنيد.
‌اين ‌كار ‌را ‌مي‌‌توانيد ‌از ‌طريق ‌جمع‌آوري ‌كارت‌هاي ‌ويزيت ‌دنبال ‌كرده ‌و ‌مدام ‌ليستي ‌را ‌كه ‌از ‌اين ‌طريق ‌تهيه ‌كرده‌ايد، ‌به ‌روز ‌كنيد، ‌چرا ‌كه ‌همواره ‌در ‌چنين ‌مواردي ‌اين ‌خطر ‌بالقوه ‌وجود ‌دارد ‌كه ‌ليست ‌شما ‌قديمي ‌شود. ‌بنابراين ‌هميشه ‌درصدد ‌اصلاح ‌آدرس‌هايي ‌باشيد ‌كه ‌برگشت ‌خورده‌اند ‌در ‌استفاده ‌از ‌فهرست ‌پستي ‌به ‌دليل ‌هزينه‌هايي ‌كه ‌در ‌بردارد، ‌هميشه ‌بايد ‌محتاط ‌بود. ‌ضمناً ‌فراموش ‌نكنيد ‌كه ‌مشتريان ‌را ‌نبايد ‌با ‌اطلاعات ‌فراوان، ‌بمباران ‌كرد.
پيام ‌از ‌طريق ‌ايميل: ‌استفاده ‌از ‌ايميل ‌براي ‌تبليغ ‌يكي ‌از ‌شگفت‌انگيزترين ‌راه‌هايي ‌است ‌كه ‌پيام‌هايتان ‌را ‌به ‌ديگران برسانيد. ‌در ‌مواردي ‌كه ‌از ‌ايميل ‌استفاده ‌مي‌‌كنيد، ‌در ‌انتهاي ‌ايميل‌هايتان ‌امضا ‌بگذاريد. ‌در ‌حال ‌حاضر ‌اين ‌امكان ‌در ‌بسته‌هاي ‌نرم‌افزاري ‌هست ‌كه ‌امضايتان ‌را ‌براي ‌تمام ‌ايميل‌هايتان ‌پيوست ‌كند.
مجلات: ‌آگهي‌هاي ‌مجله‌اي ‌مي‌‌توانند ‌بسيار ‌گران ‌تمام ‌شوند. ‌دنبال ‌مجلاتي ‌بگرديد ‌كه ‌عمدتاً ‌صنعت ‌مورد ‌نظر ‌شما ‌را ‌پوشش ‌مي‌‌دهند، ‌چنين ‌مجلاتي ‌در ‌واقع ‌بر ‌روي ‌مشتريان ‌و ‌بازار ‌مورد ‌نياز ‌شما ‌تمركز ‌دارند. ‌در ‌چنين ‌مواردي ‌هم ‌مي‌‌توانيد ‌آگهي ‌بدهيد ‌و ‌هم ‌بتوانيد ‌به ‌جاي ‌آگهي ‌از ‌يك ‌مقاله ‌كوتاه ‌استفاده ‌كنيد.
خبرنامه: ‌خبرنامه‌ها ‌براي ‌انتقال ‌ماهيت ‌سازمان ‌و ‌خدمات ‌آن ‌ابزارهاي ‌بسيار ‌مؤثري ‌هستند. ‌اگر ‌از ‌خبرنامه‌ ‌مي‌‌خواهيد ‌استفاده ‌كنيد ‌ابتدا ‌با ‌يك ‌مشاور ‌در ‌مورد ‌طرح ‌اوليه ‌و ‌لي‌آوت ‌آن ‌مشورت ‌كنيد. ‌امروزه ‌اين ‌امكان ‌وجود ‌دارد ‌كه ‌با ‌استفاده ‌از ‌نشر ‌روميزي ‌كارهاي ‌جذابي ‌در ‌اين ‌زمينه ‌ارايه ‌كنيد ‌و ‌كار ‌هم ‌ارزان ‌تمام ‌شود.
روزنامه‌هاي ‌عمده ‌محلي: ‌تقريباً ‌همه ‌روزنامه‌هاي ‌عمده ‌محلي ‌را ‌مي‌‌خوانند. ‌شما ‌مي‌‌توانيد ‌از ‌طريق ‌آگهي ‌يا ‌نامه ‌به ‌سردبير ‌و ‌يا با ‌استفاده ‌از ‌يك ‌روزنامه‌نگار ‌كه ‌برايتان ‌مطلب ‌تبليغي ‌تهيه ‌كند، ‌فعاليت‌هايتان ‌را ‌در ‌روزنامه ‌منعكس ‌كنيد. ‌اين ‌نوع ‌از ‌آگهي‌ها ‌گرانقيمت ‌هستند. ‌خود ‌روزنامه‌ها ‌هم ‌مي‌‌توانند ‌براي ‌اين‌كه ‌چطور ‌و ‌كجا ‌آگهي ‌بدهيد، ‌مشاوران ‌خوبي ‌باشند. ‌زمان ‌آگهي ‌دادن ‌هم ‌بسيار ‌مهم ‌است ‌و ‌اين ‌امر ‌به ‌عادات ‌خريد ‌مشتريان ‌مربوط ‌مي‌‌شود.
روزنامه‌هاي ‌كاملاً ‌محلي: ‌اين ‌نوع ‌روزنامه‌ها ‌قدرت ‌روزنامه‌هاي ‌عمده ‌را ‌ندارند، ‌اما ‌فراموش ‌نكنيد ‌كه ‌به ‌هر ‌حال ‌مي‌‌توانند ‌به ‌شما ‌و ‌مشتريان ‌شما ‌نزديك ‌باشند. گروه‌هاي ‌بحث آنلاين ‌و ‌اتاق‌هاي ‌گفت‌وگو: ‌اگر ‌در ‌بحث‌هاي ‌آنلاين ‌اينترنتي ‌و ‌در ‌اتاق‌هاي ‌گفت‌وگو (چت‌روم‌ها) ‌حضور ‌يابيد، ‌مثل ‌استفاده ‌از ‌ايميل ‌براي ‌تبليغ، ‌براي ‌معرفي ‌شركت ‌و ‌فعاليت‌هايتان ‌مفيد ‌است.
اما ‌فراموش ‌نكنيد ‌كه ‌گروه‌هاي ‌شركت‌كننده ‌در ‌بحث‌هاي ‌آنلاين ‌و ‌نيز ‌در ‌اتاق‌هاي ‌گفت‌وگو، ‌اساساً ‌به ‌شدت ‌در ‌برابر ‌تبليغات ‌مستقيم ‌واكنش ‌نشان ‌مي‌‌دهند ‌و ‌به ‌جز ‌اين ‌داراي ‌مقررات ‌ريشه‌داري ‌هم ‌هستند. ‌وقتي ‌به ‌چنين ‌گروه‌هايي ‌براي ‌مباحثه ‌مي‌‌پيونديد ‌با ‌مدير ‌جلسه ‌از ‌قبل ‌تماس ‌بگيريد ‌تا ‌با ‌مقررات ‌بحث ‌آشنا ‌شويد.
پوسترها ‌و ‌تابلوهاي ‌اعلانات: پوسترها ‌اگر ‌درجاهايي ‌نصب ‌شوند ‌كه ‌مشتريان ‌شما ‌واقعاً ‌آن‌ها ‌را ‌ببينند ‌بسيار ‌مفيد ‌هستند. ‌اما ‌خودتان ‌تا ‌به ‌حال ‌چقدر ‌پوسترها ‌و ‌تابلوهاي ‌اعلانات ‌را ‌واقعاً ‌تماشا ‌كرده‌ايد.
‌اتفاقاً ‌بهترين ‌جاي ‌نصب ‌پوسترها ‌همين ‌تابلوهاي ‌اعلانات ‌است. ‌به ‌شرط ‌اين‌كه ‌در ‌جاي ‌مناسبي ‌باشد ‌و ‌پوسترها ‌هم ‌به ‌سرعت ‌با ‌پوسترهاي ‌خوش‌رنگ ‌ديگر ‌عوض ‌شوند ‌و ‌كاملاً ‌هم ‌در ‌معرض ‌ديد ‌رهگذران ‌باشند.
فقط ‌يادتان ‌باشد ‌كه ‌بعضي ‌از ‌شهرداري‌ها ‌درباره ‌ابعاد ‌پوسترهايي ‌كه ‌بر ‌روي ‌تابلوهاي ‌اعلانات ‌قرار ‌مي‌‌گيرد، ‌مقرراتي ‌دارند ‌كه ‌بايد ‌آن‌ها ‌را ‌رعايت ‌كنند.
تبليغات ‌راديويي: ‌يكي ‌از ‌بزرگ‌ترين ‌مزيت‌هاي ‌تبليغات ‌راديويي ‌اين ‌است ‌كه ‌ارزان‌تر ‌از ‌تبليغات ‌تلويزيوني ‌است ‌و ‌مردم ‌كماكان ‌به ‌راديو ‌گوش ‌مي‌‌كنند ‌به‌خصوص ‌وقتي ‌كه ‌در ‌حال ‌رانندگي ‌هستند. ‌مبناي ‌محاسبه ‌تبليغات ‌غالباً ‌تعداد ‌دفعات ‌پخش، ‌مدت ‌پخش ‌و ‌زمان ‌پخش ‌است. ‌يكي ‌از ‌مهم‌ترين ‌موارد ‌براي ‌پخش ‌تبليغ ‌از ‌راديو ‌اين ‌است ‌كه ‌زمان ‌پخش ‌آن ‌با ‌زمان ‌گوش ‌دادن ‌مشتريان ‌به ‌راديو ‌همزمان ‌باشد. بازاريابي ‌از ‌راه ‌دور (اين ‌روش ‌تازه ‌در ‌حال ‌اوج ‌گرفتن ‌است).
تبليغات ‌تلويزيوني: ‌خيلي‌ها ‌به ‌دليل ‌گران ‌بودن ‌تبليغات ‌تلويزيوني، ‌استفاده ‌از ‌آن ‌را ‌در ‌دستور ‌كار ‌خود ‌قرار ‌نمي‌‌دهند. ‌تبليغات ‌تلويزيوني ‌از ‌انواع ‌ديگر ‌تبليغات ‌گران‌تر ‌است. ‌مبناي ‌محاسبه ‌نرخ ‌آگهي ‌در ‌تلويزيون ‌هم ‌همان ‌موارد ‌مطرح ‌در ‌راديو ‌است.
صفحات ‌وب: ‌تبليغات ‌در ‌محيط ‌وب ‌اكنون ‌به ‌روش ‌رايجي ‌تبديل ‌شده ‌است. ‌آگهي ‌و ‌تبليغ ‌در ‌محيط ‌وب ‌به ‌تجهيزات ‌و ‌تخصص ‌ويژه ‌نياز ‌دارد ‌كه ‌از ‌جمله ‌آن‌ها ‌مي‌‌توان ‌به ‌دسترسي ‌به ‌كامپيوتر، ‌داشتن ‌سرويس ‌اينترنتي، ‌انتخاب ‌نام ‌سايت، ‌ثبت‌نام ‌براي ‌دامنه، ‌طراحي ‌گرافيك ‌و ‌در ‌نظر ‌گرفتن ‌امكان ‌فروش ‌آنلاين ‌اشاره ‌كرد. ‌تبليغ ‌وب‌سايت ‌و ‌مطرح ‌ساختن ‌آن ‌از ‌طريق ‌موتورهاي ‌جست‌وجو ‌و ‌نيز ‌روزآمد ‌نگاه ‌داشتن ‌سايت ‌از ‌جمله ‌مواردي ‌است ‌كه ‌در ‌اين ‌عرصه ‌بايد ‌به ‌آن ‌توجه ‌داشت.
راهنماي ‌تلفن ‌مشاغل: ‌اگر ‌شغل ‌شما ‌در ‌رديف ‌مناسب ‌خودش ‌وارد ‌شود، ‌آنگاه ‌مي‌‌توان ‌آگهي ‌دادن ‌در ‌راهنماي ‌تلفن ‌مشاغل ‌را ‌مؤثر ‌دانست. ‌نكته ‌مهم ‌ديگر ‌در ‌اين ‌زمينه ‌اين ‌است ‌كه ‌نام ‌شركت‌ ‌شما ‌هم ‌بالاخره ‌بايد ‌به ‌خوبي ‌گوياي ‌نوع ‌محصولات ‌و ‌خدمات ‌شما ‌باشد.
فعاليت ‌تبليغي ‌از ‌طريق ‌رسانه‌ها (خبرنگاران، ‌گزارشگران ‌و ‌غيره):
مقالاتي ‌كه ‌مي‌‌نويسيد: ‌آيا ‌چيزي ‌در ‌شركت ‌و ‌فعاليت ‌شما ‌هست ‌كه ‌تأثيري ‌قوي ‌داشته ‌باشد. ‌اگر ‌پاسخ ‌مثبت ‌است، ‌نشريات ‌محلي ‌را ‌تجربه ‌كنيد ‌و ‌در ‌مقاله‌تان ‌چيزهايي ‌را ‌بياوريد ‌كه ‌حول ‌همان ‌تأثير ‌قوي ‌باشد ‌و ‌با ‌مخاطب ‌رابطه ‌برقرار ‌كند.
پوشه‌ ‌حاوي ‌اطلاعات ‌شغلي: ‌استفاده ‌از ‌پوشه ‌حاوي ‌اطلاعات ‌شغلي ‌براي ‌در ‌اختيار ‌رسانه‌ها ‌قرار ‌دادن ‌يك ‌روش ‌مفيد ‌تبليغاتي ‌است. ‌اين ‌پوشه‌ها ‌غالباً ‌حاوي ‌اطلاعات ‌و ‌تصاوير ‌مربوط ‌به ‌يك ‌شغل ‌است ‌كه ‌محصولات ‌و ‌خدمات ‌شركت ‌را ‌معرفي ‌مي‌‌كند ‌و ‌با ‌اظهارنظرهاي ‌مشتريان‌ ‌راضي ‌از ‌محصولات ‌يا ‌خدمات ‌همراه ‌است.
بيانيه‌هاي ‌خبري: ‌بيانيه‌هاي ‌خبري ‌راجع ‌به ‌يك ‌رويداد ‌به ‌رسانه‌ها ‌نوعي ‌هشدار ‌مي‌‌دهند ‌تا ‌نظر ‌آنان ‌براي ‌پوشش ‌خبري ‌رويداد ‌مربوطه ‌جلب ‌شود. ‌عناصر ‌خبري ‌نظير ‌كه، ‌چه، ‌كجا، ‌چرا ‌و ‌چه ‌وقت ‌غالباً ‌در ‌اين ‌بيانيه‌ها ‌وجود ‌دارد ‌و ‌بعضي ‌وقت‌ها ‌هم ‌به ‌همراه ‌عكس ‌به ‌روزنامه‌ها ‌فرستاده ‌مي‌‌شوند ‌تا ‌كار ‌پوشش ‌خبري ‌آسان‌تر ‌صورت ‌گيرد.
ساير ‌فعاليت‌هاي ‌تبليغي
گزارش‌هاي ‌ساليانه: ‌گزارش‌هاي ‌ساليانه ‌بيشتر ‌براي ‌سهامداران ‌منتشر ‌و ‌توزيع ‌مي‌‌شوند ‌و ‌غالباً ‌با ‌مرور ‌فعاليت‌هاي ‌ساليانه، ‌چالش‌ها ‌و ‌موقعيت‌ ‌مالي ‌شركت ‌همراه ‌هستند.
همكاري ‌يا ‌بازسازي ‌استراتژيك: ‌اگر ‌شركت ‌شما ‌درگير ‌همكاري ‌با ‌شركتي ‌ديگر ‌است ‌و ‌يا ‌در ‌حال ‌بازسازي ‌استراتژيك ‌خود ‌مي‌‌باشد، ‌حتماً ‌آن را ‌صريحاً اعلام ‌و ‌تبليغ ‌كنيد.
شبكه‌سازي: ‌اگر ‌با ‌هم‌نسل‌ها، ‌سازمان‌هاي ‌حرفه ‌و ‌كساني ‌نظير ‌آموزش‌‌گرها، ‌مشاوران، ‌عرضه‌كنندگان ‌و ‌كساني ‌در ‌خارج ‌از ‌شركت ‌خود ‌در ‌ارتباط ‌هستيد، ‌آن ‌را ‌اعلام ‌و ‌تبليغ ‌كنيد.
استثنايي‌ها: ‌ديده‌ايد ‌خيلي‌ها ‌بر ‌روي ‌قلم‌ها ‌و ‌تي‌شرت‌ها ‌و ‌فنجان‌هاي ‌قهوه ‌و ‌غيره ‌تبليغات ‌مي‌‌كنند. ‌اين ‌تبليغات ‌هنگامي ‌مؤثر ‌واقع ‌مي‌‌شود ‌كه ‌مشتري‌هاي ‌استثنايي ‌و ‌ويژه‌اي ‌داشته ‌باشند ‌البته ‌هزينه ‌توليد ‌و ‌ارسال ‌براي ‌اين ‌مشتريان ‌استثنايي ‌هم، ‌هزينه‌اي ‌قابل ‌اعتنا ‌خواهد ‌بود.
معرفي: ‌شما ‌احتمالاً ‌در ‌رشته‌اي ‌تخصص ‌داريد. ‌راه‌هايي ‌پيدا ‌كنيد ‌كه ‌بتوانيد ‌در ‌سمينارها ‌ولو ‌به ‌صورتي ‌مختصر ‌فعاليت‌ ‌و ‌تخصص‌تان ‌را ‌ارايه ‌كنيد. ‌معرفي ‌در ‌عرصه‌هايي ‌چون ‌نمايشگاه‌‌هاي ‌تجاري، ‌سمينارها، ‌نشست‌هاي ‌اتاق ‌بازرگاني ‌و ‌گردهمايي ‌مناسب ‌است. ‌حتي ‌اگر ‌پانصد ‌بروشور ‌توزيع ‌كرده ‌باشيد ‌و ‌فقط ‌پنج ‌نفر ‌با ‌شما ‌ارتباط ‌بگيرند، ‌كارتان ‌موفق ‌بوده ‌است، ‌هر ‌چند ‌ممكن ‌است ‌خودتان ‌را ‌به ‌۳۰ ‌نفر ‌معرفي ‌كيند ‌و ‌از ‌پانزده ‌نفر ‌آن‌ها ‌جواب ‌بگيريد.
ارتباط ‌با ‌طرف‌هاي ‌اصلي: ‌سعي ‌كنيد ‌از ‌هر ‌بخشي ‌كه ‌با ‌آن‌ها ‌سروكار ‌داريد، ‌دست ‌كم ‌با ‌يك ‌نفر ‌در ‌تماس ‌باشيد ‌و ‌او ‌را ‌فقط ‌سالي ‌يك ‌بار ‌به ‌ناهار ‌دعوت ‌كنيد. ‌ارتباطات ‌غيررسمي ‌گاهي ‌بسيار ‌پرقدرت ‌عمل ‌مي‌‌كند.
رويدادهاي ‌ويژه
اعلام ‌يك ‌برنامه ‌مهم، ‌اعطاي ‌يك ‌جايزه ‌ويژه‌ ‌و ‌مواردي ‌از ‌اين ‌دست ‌هم ‌جزو ‌روش‌هاي ‌تبليغي ‌خوب ‌به ‌شمار ‌مي‌‌آيند.
پيشنهادات ‌ويژه
ارايه ‌كوپن ‌براي ‌خريد، ‌دادن ‌تخفيف‌هاي ‌ويژه ‌و ‌فروش‌هاي ‌استثنايي ‌هم ‌از ‌جمله ‌روش‌هايي ‌است ‌كه ‌در ‌تبليغات ‌رايج ‌است

جالب است بدانید

نوشته شده توسط محمود در شنبه هجدهم خرداد ۱۳۸۷ |